Angle down Atgal

Uni­ka­li svei­ka­tin­gu­mo ini­cia­ty­va Šiau­liuo­se: kaip sa­vo žings­nius pa­vers­ti va­liu­ta?

Ėji­mas – pa­ti na­tū­ra­liau­sia, vi­sų am­žiaus gru­pių gy­ven­to­jams tin­ka­ma fi­zi­nio ak­ty­vu­mo rū­šis, pa­de­dan­ti ne tik su­ma­žin­ti de­šim­čių skir­tin­gų li­gų ri­zi­ką, bet ir efek­ty­viai pa­ge­rin­ti emo­ci­nę svei­ka­tą. Na, o šias ėji­mo nau­das su­de­ri­nus su pa­žin­ti­ne bei pra­mo­gi­ne veik­la, vaikš­čio­ji­mas tam­pa vie­nu sma­giau­sių bū­dų pa­lai­ky­ti ge­rą sa­vi­jau­tą ir nuo­tai­ką. Šio­mis ver­ty­bė­mis va­do­vau­ja­si ne­mo­ka­mos kas­me­tės svei­ka­tin­gu­mo ini­cia­ty­vos „IKI Ėji­mo var­žy­bų“ or­ga­ni­za­to­riai, vi­sus ak­ty­vaus lais­va­lai­kio mė­gė­jus bir­že­lio 19 d. kvie­čian­tys su­si­tik­ti Šiau­liuo­se.

Naujų įspūdžių ir atradimų išsiilgusių šiauliečių bei miesto svečių trečiąjį birželio šeštadienį „IKI Ėjimo varžybose“ lauks per 30 profesionaliai įgarsintų pažintinių objektų, o įveikus 10,5 kilometro ilgio maršrutą – unikali galimybė apsipirkti vien už žingsnius.

„Ar esate girdėję, jog žingsniai virstų valiuta? Tik jais naudodamiesi mes apsipirkinėjame „IKI Ėjimo varžybų“ metu. Tokiu būdu siekiame puoselėti kasdienius vaikščiojimo principus ir priminti, kad eidami mes ne tik rūpinamės savo fizine bei emocine gerove, bet ir susipažįstame su mus supančia aplinka, atrandame naujų lankytinų vietų, įdomių faktų bei žinių. Ne mažiau svarbu – tausojame gamtą. Nekantraujame susitikti Šiauliuose ir galime išduoti, kad renginio maršrutas pateiks siurprizų net ir nuolatiniams Šiaulių gyventojams“, – sako renginio organizatorė Vlada Musvydaitė.

Sveikatingumo iniciatyva į Šiaulius atkeliauja ypatingu metu. 2021-aisiais Šiaulių sportui – 100 metų.

„2021-aisiais metais Šiaulių sportas žymi savo šimtmetį. Organizuoto sporto šaknys Šiaulių mieste užgimė 1921 m. birželio 23 d. Tuomet buvo įsteigtas Lietuvos žydų sporto sąjungos „Makabi“ Šiaulių skyrius, vienas pirmųjų Lietuvoje. Kviečiame visus, kuriems Šiaulių sportas yra širdies dalis, kartu atrasti ir toliau kurti Saulės miesto sporto istoriją iš naujo“, – sako Šiaulių miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas.

Per 30 pažintinių objektų

Renginio maršrutas prasidės ir pasibaigs Šiaulių Prisikėlimo aikštėje ir vingiuos per gražiausias miesto gatves bei gatveles, neaplenkiant ir Talšos ežero. Virtualų renginio maršrutą sekti bei klausyti profesionaliai įgarsintų informacinių punktų dalyviai galės naudodami nemokamą mobiliąją vaikščiojimo programėlę „#walk15“.

„Atrasime nuostabias Aušros ir Kaštonų alėjas, susipažinsime su Šiaulių chameleonu, chimeromis, nykštukais, išgirsime istorijas, slypinčias už „Meilės varpo“, batų medžio, miesto laikrodžio. Prieš pradedant ruošti maršrutą, tikėjau, jog atrasime naujų ir įdomių dalykų, tačiau tikrai nesitikėjau, jog jų Šiauliuose tiek daug ir tokių įvairių“, – sako renginio organizatorė.

Žingsniuojant dalyviai galės pailsėti ir pasimėgauti papildomomis sveikatingumo veiklomis dviejose renginio maršruto zonose. Įveikus pirmuosius 5 000 žingsnių, ėjikus pasitiks „Wellwoman / Wellman“ aktyvios šeimos zona, kurioje – pramogos, treniruotės ir užsiėmimai skirtingo amžiaus šeimos nariams. Įveikus dar 5 000 žingsnių, dalyviai pasieks „Xiaomi“ 10 000 žingsnių sveikatingumo zoną, kur galės pabendrauti su profesionaliais sporto medicinos ekspertais ir išbandyti naujausius išmaniuosius sveikatingumo įrenginius.

Įveikus maršrutą, visi dalyviai bus apdovanoti specialiais aplinkai draugiškais renginio medaliais, tačiau tuo atradimai ir įtraukiančios veiklos nesibaigs. Finišavę dalyviai pateks į vieną įdomiausių renginio sudedamųjų dalių – unikalią apsipirkimo už žingsnius erdvę. Šioje zonoje ėjikai galės išleisti visus mobiliojoje programėlėje „#walk15“ surinktus žingsnius, įsigydami norimų iniciatyvos partnerių įsteigtų produktų sau ar savo keturkojams augintiniams. Vien „IKI“ žingsnių turguje lauks dešimtys skirtingų vaisių, daržovių bei žalumynų pozicijų, kurių kainos sieks nuo 800 iki 3 000 žingsnių.

Renginio starto ir finišo vieta – Šiaulių Prisikėlimo aikštė. Dėl dalyvių saugumo planuojama skelbti daugiau nei 10 atskirų startų, vienu metu neviršijant 500 dalyvių skaičiaus. Pirmojo starto laikas – 10:30, o paskutinysis planuojamas 15:30.

Birželio 19 d. vyksiantis sveikatingumo renginys yra nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija adresu www.ikiejimovarzybos.lt.

Dalyvauti kviečiami įvairaus amžiaus šeimos nariai, o kartu organizatoriai ragina pasiimti ir keturkojus.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite