Angle down Atgal

Ukrainos teatro atristai dėkoja Alytaus rajonui už priėmimą

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas susitiko su  Ukrainos Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro generaliniu direktoriumi ir meno vadovu Olehu Orishchenko. Jis padėkojo už apgyvendinimą Dauguose, sąlygas repetuoti, teikiamą pagalbą ukrainiečiams ir pakvietė į koncertą. „Teatro žmonės džiaugiasi ramybe, gražia gamta ir galimybėmis bei sąlygomis repetuoti. Dalis jų išvyks birželio pirmomis dienomis, kiti kurį laiką dar pasiliks. Kiek galėsime, tiek padėsime. Jų frontas yra ir mūsų frontas“, – sakė rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

Susitikime dalyvavo Daugų technologijų ir verslo mokyklos direktorius Valentas Pakalniškis. Mokyklos bendrabutyje gyvena 270 iš Ukrainos atvykusių žmonių, iš jų – 220 teatro darbuotojai ir 28 jų vaikai. Dauguose jie gyvena mėnesį.

Pasak teatro vadovo O. Orishchenko, artistų ir muzikantų statusas kiek kitoks, nei karo pabėgėlių. Jie koncertuodami Lietuvos miestuose skleidžia žinią apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą, meilę ir pasididžiavimą savo šalimi ir kultūra. „Dalijamės ukrainiečių kultūra, o dirbdami kultūros fronte, palaikome Ukrainą“, – sakė teatro vadovas.

Teatro trupė jau koncertavo Kaune, Joniškyje, Palangoje, Vilniuje. Birželio mėnesį išvyks į kitus Europos miestus.

Lietuvoje Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro gastroles surengti padėjo ukrainiečius pakvietęs Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras.

O. Orishchenko merui pasakojo, kad teatrui vadovauja nuo 2013-ųjų, o anksčiau daug metų yra grojęs trimitu įvairiuose miesto orkestruose. Charkivo teatrą jis pristatė kaip vieną didžiausių Ukrainoje, turėjusį didžiausią šalyje repertuarą. Jame dirbo beveik 800 žmonių.

Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro trupė, prieš išvykdama koncertuoti į kitus Europos miestus, kaip padėką Alytaus rajonui ir Daugams dovanos koncertą Daugų kultūros centre gegužės 30 d. 18 val. Gegužės 29 d. koncertuos Alytaus kultūros centre.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite