Angle down Atgal

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas įvardijo Rusijos okupantų artimiausios ateities tikslus

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas įvardijo pagrindinius Rusijos okupantų tikslus artimiausioje ateityje.

Kalbama apie aviacijos ir raketų smūgių panaudojimo intensyvumą, visišką civilinės infrastruktūros ir civilių gyventojų sunaikinimą, Ukrainos karių grupių apsupimą ir sunaikinimą bei ginklų tiekimo sutrikdymą. Kaip praneša UNIAN korespondentai, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo Pagrindinio operatyvinio direktorato viršininko pavaduotojas Aleksejus Gromovas tai pasakė per instruktažą.

„Kaip dabartinę situaciją vertina Generalinis štabas? Visų pirma, strateginis Rusijos Federacijos prezidento tikslas išlieka nepakitęs: Ukrainos, kaip Valstybės, sunaikinimas“, – pabrėžė Gromovas.

Jis sakė, kad Rusijos Federacija numato sutelkti pajėgas tam tikrose pagrindinėse fronto srityse, ypač Ukrainos rytuose ir pietuose.

Anot jo, lygiagrečiai su karinėmis operacijomis, priešas ir toliau imsis priemonių, skirtų destabilizuoti vidaus politinę ir socialinę-ekonominę situaciją Ukrainoje.

Šiuo atžvilgiu jis išvardijo prioritetines priešo užduotis, kurios bus įvykdytos artimiausiu metu.

Visų pirma, kalbama apie aviacijos ir raketų smūgių panaudojimo intensyvumą tiek Ukrainos karių, tiek civilių gyventojų pozicijoms, tiek logistikos objektams visoje Ukrainoje.

Taip pat kalbama apie visiško civilinės infrastruktūros ir civilių gyventojų naikinimo tęsinį, pirmiausia oro ir raketų smūgiais (pagal vadinamosios „Sirijos patirties“ scenarijų).

Be to, ateityje įsibrovėliai sieks apsupti ir sunaikinti jungtinių pajėgų grupuotes, sukurti stabilų sausumos koridorių nuo Rusijos Federacijos Rostovo srities iki laikinai okupuoto Krymo ir toliau iki Moldovos Padniestrės teritorijos. Gromovas pareiškė, kad Rusija nori atimti iš Ukrainos prieigą prie Juodosios ir Azovo jūrų.

Tuo pačiu metu įsibrovėliai bandys nustatyti ir sutrikdyti Ukrainos karių logistinės paramos maršrutus, naikinti bazes, sandėlius, ginklų ir karinės technikos, amunicijos ir kitų atsargų arsenalus. Taip pat įsibrovėliai bandys sutrikdyti Vakarų partnerių ginklų ir įrangos tiekimą.

„Nepaisant galingų pastangų, priešui daugiau nei tris mėnesius nepavyko pasiekti deklaruotų vadinamosios operacijos tikslų, tačiau mes neturime laiko atsipalaiduoti“, – sakė M. Gromovas.

Jis pridūrė, kad Ukrainos kariuomenė daro viską, kas įmanoma ir neįmanoma, kad sutramdytų priešą.

Parengta pagal unian.net

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite