Angle down Atgal

Ukrainos dienų kulminacija sostinėje: ukrainiečiai rengia padėkos koncertą su žinomais atlikėjais, gamina patiekalus

 

Lietuviams už pagalbą karo metų dėkingi ukrainiečiai  gegužės 15 dieną ištars AČIŪ. Sekmadienį sostinės Reformatų skvere mūsų šalyje gyvenantys ukrainiečiai nuo 12 val. iki 18 val. rengia padėkos renginį, kurio metu sieks patys užsidirbti lėšų savo gyvenimui Lietuvoje. Koncerte dalyvaus žinomi visame pasaulyje atlikėjai, bus galima paragauti ukranietiškų patiekalų, įsigyti rankdarbių. Vaikams bus skirta atskira pramogų erdvė.

 Ukrainietiška gastronominė kelionė 

Porą šimtų renginį organizuojančių ukrainiečių įkurs savo šalies tradicinės virtuvės patiekalų pop-up restoranų erdvę. Gamins bulvinukus „Галушки”, kurie panašūs į mūsų cepelinus, tik kur kas mažesni, tikruosius ukrainietiškus barščius, blynelius, žymiuosius ukrainietiškus pyragus, dėl kurių spėjo galvą pamesti jau ne vienas mūsų šalies gyventojas, šviežius zefyrus ir kitus tradicinius patiekalus.

Menų ir edukacijos mugėje karo pabėgėliai prekiaus savo pačių sukurtais rankdarbiais, meno kūriniai ir  kvies į edukacines veiklas

Dviejose scenoje Lietuvos ir Ukrainos muzikantai

Svarbiausias šio renginio akcentas - dviejose scenose vykstantys koncertai. Juose pasirodys žinomiausi Lietuvos ir Ukrainos atlikėjai, kurie susivienijo dėl bendro tikslo - išreikšti solidarumą prieš rusijos vykdomą agresiją Ukrainoje. Į Lietuvą jau atvyko visame pasaulyje žinomas Ukrainos kompozitorius ir pianistas Evgeny Khmara. Jo atliekama muzika skamba didžiausiose pasaulio profesionalios muzikos scenose, taip pat Baltuosiuose ir Bekingemo rūmuose. 

Evgeny Khmara. „Menai Renginiai” nuotr.
Evgeny Khmara. „Menai Renginiai” nuotr.

Iki paskutinės minutės, kaip teigia organizatoriai, nebuvo aišku, ar pavyks atvykti garsiajam pianistui Dmytro Shurovui – „PianoBoy“. Talentingasis kūrėjas laukė leidimo humanitarinės misijos tikslais palikti šalį, kurioje paskelbta mobilizacija ir visi vyrai privalo likti ginti šalį.

JIs pasirodys Reformatų skvere. Atlikėjas į Vilniių atvyko ne tik koncertuoti, bet ir rinkti paramą, kuri bus skirta kariaujantiems tautiečiams.

„PianoBoy“ siunčia žinią ir teigia, kad Ukrainai būtina pagalba: „Mano šalis šiuo metu yra atakuojama Rusijos. Namai Kijeve – apšaudomi, muzikos įrašų studija paversta slėptuve nuo bombų. Miršta tūkstančiai nekaltų žmonių, dėl nieko nekalti vaikai. Šiuo metu ukrainiečiai gina save ir pasaulį nuo absoliutaus blogio – Rusijos. Jūsų šalis gali būti kitas mūšio laukas, jūsų vaikai gali tapti kitomis aukomis. Mūsų karas, gali tapti Jūsų karu. Prašau, padėkite mums apsiginti ir apginti pasaulį“, – sako D. Shurovas.

Dmitrijus Šurovas.  „Menai Renginiai” nuotr.
Dmitrijus Šurovas. „Menai Renginiai” nuotr.

Dviejose scenose - akustinėje „Tents.lt” ir didžiojoje „sorenginiai.lt” šešias valandas truksiantį paramos koncerto maratoną ves žymūs Lietuvos žmonės - Dovilė Filmanavičiūtė, Vytautas Rumšas jaunesnysis, Nomeda Marčėnaitė, Olegas Šurajevas, Indrė Kavaliauskaitė, Indrė Stonkuvienė, Jonas Radzevičius, Vidas Bareikis ir kt.

Kartu su Viktoru Diawara, Ieva Narkute, Aliona Enko, Erica Jennings, Gabriele Vilickyte, pianistu Dariumi Mažintu, „Baltomis varnomis”, Auguste, Dainotu Varnu koncertuosianti Evgenya Redko teigia, kad pagalbos nuo karo nukentėjusius žmones per daug nebus, ji reikalinga ir labai vertinama.

Erika Purauskytė. „Menai Renginiai” nuotr.
Erika Purauskytė. „Menai Renginiai” nuotr.

„Džiaugiuosi su savo komanda galėdama padėti nuo karo bėgantiems ir ramybę Lietuvoje radusiems ukrainiečiams, kartu su jais organizuodama šį didžiulį renginį, kuris išaugo į visą  Ukrainos festivalį - tiek daug veiklų, koncertų ir pramogų mums drauge pavyko suorganizuoti.  Kviečiu visus vilniečius palaikyti išardytas karo šeimas - vienišas mamas su vaikais, kol jų  vyrai kariauja. Padėkime jiems patiems užsidirbti šiame renginyje ir pasijausti mūsų, lietuvių šeimos dalimi. Jie tikrai labai stengiasi, kad pažintume juos ir jų kultūrą ir patirtume kuo geriausius įspūdžius”- sako „Menai Renginiai” renginių įmonės vadovė Erika Purauskytė, įkūrusi labdaros ir paramos fondą „Socialiniai renginiai”,  bei su didžiule savanorių ir kolegų komanda neatlygintinai padedanti ukrainiečiams surengti šią šventę.

Kone 200 nuo karo į Lietuvą pabėgusių ukrainiečių suvienijo jėgas kilniam tikslui – atsidėkoti Lietuvos žmonėms už gerumą Ukrainai ir jos žmonėms.

Parengta pagal BNS ir „Menai Renginiai” pranešimus

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite