Angle down Atgal

Ukmergės miesto šventėje – svečiai iš Latvijos

Praėjusį savaitgalį Ukmergės miesto šventėje šurmuliavo ne tik miesto ir rajono gyventojai, svečiai iš kitų Lietuvos kampelių, bet ir mūsų kaimynai latviai. Mūsų miestą su gimtadieniu sveikino Latvijos Lyvanų miesto atstovai.

Neseniai jau 6-ai kadencijai išrinktas šio miesto meras Andris Vaivods džiaugėsi, kad pagaliau po dviejų metų pertraukos jis vėl turėjo galimybę aplankyti Ukmergę. Lyvanų miesto savivaldybės meras kartu su delegacijos narėmis: Lyvanų miesto savivaldybės mero pavaduotoja Ginta Kraukle ir Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Indra Upeniece negalėjo atsistebėti, kaip sparčiai keičiasi ir gražėja mūsų miestas. Svečiai, lydimi Ukmergės rajono savivaldybės mero Rolando Janicko, administracijos direktoriaus Dariaus Varno ir jo pavaduotojos Dalės Steponavičienės, dalyvavo iškilmingame Savivaldybės tarybos posėdyje, stebėjo Respublikines lenktyninių žirgų ristūnų varžybas, aplankė šiuolaikišką, ekologišką ir pasididžiavimo vertą ūkį – UAB “Farmers Circle”, įsikūrusį gamtos apsuptyje, Radiškio kaime.

Lyvanų ir Ukmergės miestai keičiasi patirtimi, glaudžiai draugauja ir bendradarbiauja nuo 2007 metų, kuomet pasirašė miestų bendradarbiavimo sutartį. Tarp abiejų miestų vyksta dailininkų, bibliotekininkų, meno kolektyvų mainai,  vystomas bendradarbiavimas ekonomikos, švietimo, jaunimo užimtumo ir kultūros srityse.

Lyvanai - tai nedidelis Latvijos miestas, Dauguvos dešiniajame krante. Miesto puošmena - per jį tekančios  upės Dubna ir Dauguva. Lyvanų mieste įkurti ir sėkmingai veiklą vykdo meno ir amatų namai, o Lyvanų stiklo fabriko muziejus unikalus tuo, kad jis yra vienintelis tokios rūšies muziejus Baltijos šalyse.

Daugiau informacijos apie Ukmergės miesto partnerį Lyvanai galima rasti internetiniame puslapyje http://www.livani.lv/.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite