Angle down Atgal

Ugniagesių mitingas prie Vyriausybės: mes neprašome žvaigždžių iš dangaus

Prie Vyriausybės susirinkę ugniagesiai gelbėtojai valdžios reikalavo užtikrinti jiems tokį finansavimą, kuris leistų įgyvendinti Vyriausybės deleguotas funkcijas.

Viena iš mitingo organizatorių, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė, priminė, kad buvo pasirašytas Nacionalinis susitarimas, kuris numatė atlyginimų didinimą ir nestatutiniams ugniagesiams.

„Pagrindinė mūsų žinutė: norime, kad Vyriausybė vykdytų prisiimtus įsipareigojimus. Neprašome žvaigždžių nuo dangaus, prašome tiek, kiek priklauso ugniagesiams gauti atlyginimų. Jų atlyginimai dabar yra vos didesni už minimalų – tik keliolika eurų, o pagal Darbo kodeksą minimalų atlyginimą galima mokėti tik už nekvalifikuotą darbą. Tai ar ugniagesiai yra tie nekvalifikuoti darbuotojai, kurie turėtų gauti minimalų atlyginimą?“, – kalbėjo mitingo organizatorė L. Soščekienė.

Klaipėdos rajono vyriausiasis ugniagesys Artūras Veselis, prisidėjęs prie mitingo organizavimo, taip pat tikisi, kad Vyriausybė pirmiausia įvykdys bent minimalų prisiimtą įsipareigojimą. Ugniagesių atstovas patvirtino, kad Klaipėdos rajone susidarė tokia padėtis, jog trūksta lėšų gruodžio mėnesio atlyginimams sumokėti.

„Šiais metais Klaipėdos rajone trūksta pinigų gruodžio mėnesio atlyginimams. (...) Esame priversti pažeidinėti darbo saugos taisykles, nes privalo budėti po du ugniagesius pamainoje, o budi po vieną, mat už viršvalandžius reikia mokėti atlyginimą, o kadangi lėšų nėra, nėra iš ko mokėti, tai suteikiame žmonėms laisvų dienų“, – mitinge kalbėjo A. Veselis.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija priminė, kad pasirašytoje Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje 2020 m. buvo numatyta pasiekti 176 eurų bazinę algą, o tai 3 eurais daugiau nei 2019 m. Taip pat, anot federacijos, Vyriausybė įsipareigojo didinti ugniagesių gelbėtojų pareiginės algos koeficientą.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė L. Soščekienė teigė, kad minimalus savivaldybių ugniagesių finansavimo poreikis 2020 m. biudžete siekia per 32 milijonus eurų. Tuo tarpu Vyriausybė planuoja jiems skirti tik kiek daugiau nei 27 milijonus eurų.

„Ugniagesiams sunku tikėti pažadais, nes 2019 m. biudžete finansavimo poreikis buvo per 27 milijonus eurų, o skirta tik 24,769 milijono eurų. Dėl susidariusio deficito savivaldybių ugniagesiams nebus išmokėtas darbo užmokestis už 2019 m. gruodį. Akivaizdu – šių metų problemos persikels į kitus metus, o augančios skolos tik blogins bendrą padėtį“, – mitingo išvakarėse sakė L. Soščekienė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite