Angle down Atgal

Tytuvėnuose atidengtas jubiliejinis akmuo

Tytuvėnuose, prie Šv. Jurgio kalnelio, atidengtas jubiliejinis akmuo.

Tytuvėnų miesto 725-erių metų jubiliejaus proga pakviestas skulptorius iš Pasvalio rajono, Saločių miestelio, Valius Remeika. Nuo sausio mėnesio skulptorius su Tytuvėnų seniūnijos seniūnu Romu Čerkausku derino akmens pasirinkimo, atvežimo techninius sprendimus. Bendru sutarimu buvo nuspręsta akmenėlį (daugiau nei 10 tonų) statyti istorinėje vietoje, Šv. Jurgio kalnelyje, nes būtent čia buvusi pirmoji medinė bažnyčia. Padavimas sako, kad čia buvusi lietuvių šventovė – alkas. Po ąžuolu degė amžinoji ugnis, kurią kurstė vaidilutės. Po Lietuvos krikšto ant šio kalnelio 1581 m. buvo pastatyta Šv. Jurgio bažnytėlė. Dabar išlikę tik pamatų ir kažkada buvusias kapinaites ženklinusių paminklų likučiai.

Autorius pasirinko granitinėje plokštėje iškalti miesto herbą. Skulptoriaus Valiaus Remeikos mintys apie šį procesą: „Man buvo didelė garbė, malonumas dirbti ir sukurti iš didelio lauko akmens jūsų miestui garbingą progą žymintį paminklą su sudėtingu, bet kartu ir įdomiu, savo istoriją menančiu Tytuvėnų miesto herbu. Kaip skulptoriui yra nuostabus jausmas prie Šv. Jurgio kalnelio palikti savo pėdsaką jūsų mieste. Ačiū už kvietimą ir pasitikėjimą manimi pagrindiniams šios idėjos autoriams – Tytuvėnų kultūros centro direktoriaus pavaduotojai, vykdančiai direktoriaus pareigas, režisierei Andrėjai Gričiutei ir Tytuvėnų seniūnijos seniūnui Romui Čerkauskui“.

Tytuvėnų seniūnijos seniūnas Romas Čerkauskas su skulptoriumi Valiumi Remeika atidengė akmenį. Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės parapijos klebonas Evaldas Alūza jį pašventino, visiems susirinkusiems linkėjo Dievo palaimos ir dangiškos globos. Koncertinius intarpus dovanojo Tytuvėnų gimnazijos Meno skyriaus kanklininkės (mokytoja Lina Baranauskienė). Skulptoriaus Valiaus Remeikos tėvams Onutei ir Juozui įteiktas kepaliukas duonos bei padėkota už tokį sūnaus auklėjimą, kuris įprasmina miesto jubiliejinį momentą.

Į akmens atidengimo šventę atvyko daug garbių svečių, kurie džiaugėsi įvykusia akimirka, tai: LR Seimo narys Antanas Čepononis, tytuvėniškis, Kelmės rajono garbės pilietis, dr. Jonas Jagminas, Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis savivaldybės mero pareigas, Egidijus Ūksas, Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas, Tytuvėnų apylinkių seniūnas Valdas Ivanauskas.

Kalbos apie šį akmenį netyla iki šiol... pravažiuojantys žmonės pristabdo mašinas, smalsiai žvelgia į akmenį, o jis išdidus stovi ir ilgai dar primins mūsų šventines nuotaikas bei akimirkas.

Rėmėjai: Kelmės rajono savivaldybė, Tytuvėnų seniūnija, Vytautas Mačiūnas, Egidijus Puidokas, Janina Samuolienė. Partneriai: Pasvalio kultūros centras, VšĮ „Tytuvėnų piligrimų centras“, VšĮ „Kelmės profesinio rengimo centras“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite