Angle down Atgal

Tyrimas: buvęs popiežius Benediktas XVI nesiėmė veiksmų keturiose vaikų išnaudojimo bylose

Buvusiam popiežiui Benediktui XVI reiškiami sunkūs kaltinimai naujoje ataskaitoje dėl reakcijos į vaikų lytinį išnaudojimą Katalikų Bažnyčioje Miunchene, ketvirtadienį paskelbė tyrimą atlikusi teisės firma.

Popiežius emeritas, kuris nuo 1977 iki 1982 metų buvo Miuncheno ir Freizingo arkivyskupas, nesustabdė dvasininkų, kaltinamų keturiose vaikų išnaudojimo bylose, paskelbė firma „Westpfahl Spilker Wastl“, pristatydama Bažnyčios užsakyto tyrimo ataskaitą.

Buvęs pontifikas „griežtai“ paneigė bet kokią atsakomybę, sakė advokatas Martinas Puschas (Martinas Pušas) iš „Westpfahl Spilker Wastl“, kuriai Bažnyčia pavedė atlikti tyrimą.

Tačiau ekspertų tai neįtikino, pridūrė jis.

Dviejose iš bylų figūruoja dvasininkai, kurie įvykdė kelis įrodytus prievartos aktus, tačiau jiems buvo leista tęsti ganytojišką darbą, sakė M. Puschas.

Anot jo, Benediktas XVI neparodė, kad jam rūpi lytinio išnaudojimo aukos.

Vienoje iš bylų figūruojantis liūdnai pagarsėjęs kunigas pedofilas Peteris Hullermannas (Pėteris Hūlermanas) buvo perkeltas į Miuncheną iš Vokietijos vakaruose esančio Eseno, kur buvo apkaltintas lytiškai išnaudojęs 11-metį berniuką.

P. Hullermannui buvo leista tęsti ganytojišką darbą.

1986 metais, kai Benediktas jau dirbo Vatikane, P. Hullermannas buvo nuteistas už nepilnamečių lytinį išnaudojimą. Jam buvo skirta lygtinė laisvės atėmimo bausmė.

Netgi po nuosprendžio P. Hullermannas toliau daugelį metų dirbo su vaikais. Jo atvejis laikomas dešimtmečius trukusio lytinių nusikaltimų dangstymo Bažnyčioje pavyzdžiu.

Buvęs pontifikas tvirtino nieko nežinojęs apie šio kunigo praeitį. Tačiau teisininkai sakė esantys tikri, jog tai netiesa.

M. Puschas sakė, kad popiežius emeritas iš pradžių laikėsi „gynybinės pozicijos“, kai atsakinėjo į ataskaitos rengėjų klausimus. Tačiau vėliau jis pakeitė požiūrį ir pateikė išsamius rašytinius atsakymus.

Kardinolas Reinhardas Marxas (Reinhardas Marksas), dabartinis Miuncheno ir Freizingo arkivyskupas, taip pat kaltinamas nesiėmęs jokių veiksmų dėl dviejų įtariamų lytinio išnaudojimo atvejų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite