Angle down Atgal

Turko svajonė sudužo Lietuvoje: po ciniškos tautiečio išdavystės pateko į lietuvišką belangę

Apie Vakarų Europą svajojęs ir joje gyventi norėjęs Turkijos pilietis Mustafa Akcay (gim 1963 m.) nepasitenkino tik gražiomis fantazijomis ir pabandė svajones paversti realybe. Tačiau po kelių po Europą praklaidžiotų mėnesių Mustafos svajonė sudužo Lietuvoje – neteisėtai kirtus sieną, vyras buvo skaudžiai išduotas tautiečio ir per daug pavargęs bei nusilpęs, kad toliau tęstų kelionę. Mustafos svajonė apie Prancūziją virto belange Lietuvoje.

Pradinį išsilavinimą teturintis, vedęs, tačiau nedirbantis M. Akcay mūsų pasieniečiams įkliuvo šių metų rugpjūčio 27 d., kiek po ketvirtos ryto. Druskininkų savivaldybėje, Viečiūnų seniūnijos teritorijoje turkas su tautiečiu A. H. perėjo Lietuvos sieną, neturėdamas reikiamų dokumentų ir išvengdamas pasienio kontrolės. Po kelių valandų M. Akcay pats užėjo į Druskininkuose esančią degalinę ir paprašė pagalbos.

Nelegaliai į Lietuvą atvykusį turką iškrėtę pareigūnai rado ne tik turkiškus dokumentus, bet ir buto nuomos sutartį, kvietimą rusų kalba, Baltarusijos ir Ukrainos valiutų, bent tris SIM korteles, laikraštį ir reikalavimą dėl saviizoliacijos. Pats pasidavęs nelegalas buvo uždarytas už grotų, galiausiai nuteistas dėl neteisėto sienos kirtimo.

Prieš teismą stojęs M. Akcay savo kaltę pripažino. Turkas pasakojo, kad dar pavasarį su aštuoneriais metais jaunesniu savo tautiečiu A. H. susitarė, kad šis su juo sėkmingai nukeliaus į Prancūziją, pasirūpins, kad Mustafa ten galėtų sėkmingai gyventi ir dirbti.

Anot turko, vyrai buvo sutarę, kad M. Akcay kelionės organizatoriui iškart sumokės 5 tūkst. eurų, o po sėkmingos kelionės A. H. gaus dar 10 tūkst. eurų, kuriuos Mustafa uždirbs jau Prancūzijoje.

Pasak M. Akcay, jo kelionė iš Turkijos prasidėjo dar liepos 8 dieną, kai jis kartu su A. H. ir dar dviem nepažįstamais vyrais iškeliavo iš gimtinės. Iš pradžių turkai iš Stambulo nuskrido į Ukrainą, nusileido Lvove, o po gero mėnesio iš Ukrainos nusigavo į Baltarusiją. Anot turko, maždaug rugpjūčio 23 d. jis su A. H. taksi automobiliu Baltarusijoje patraukė link Lietuvos sienos, tačiau jos neprivažiavo – išlipę turkai dar keturias dienas klaidžiojo pėsčiomis.

Pasak M. Akcay, jo vedlys naudojosi telefone buvusia programėle, kuri rodė kelią ir kryptį. Taip beklaidžiodami abu turkai rugpjūčio 27 d. neteisėtai kirto Lietuvos sieną.

Nežinia, kas nutiko Mustafos vedliui, tačiau tautietis turką skaudžiai išdavė – praklaidžiojus tris valandas ir jau pasiekus Druskininkus A. H. pasakė, kad išsikrovė telefonas, todėl liepė palaukti, kol jis nueis į degalinę ir pakraus telefoną. Tačiau išėjęs vedlys, su kuriuo Mustafa praleido beveik du mėnesius, taip ir nebegrįžo.

Neužilgo M. Akcay pats nuėjo į tą pačią Druskininkuose esančią degalinę, kurioje telefoną turėjo krautis jo vedlys, ir paprašė pagalbos. Nors tai reiškė garantuotą kelionės pabaigą ir neišsipildžiusią svajonę, turkas teigė, kad buvo per ilgai nemiegojęs ir nusilpęs. Į užsieniečio pagalbos šauksmą greitai atsiliepė lietuviai pareigūnai.

Nenusisekusi kelionė Mustafai atsiliepė labai skaudžiai – turkas ne tik neteko 5 tūkst. eurų, sumokėtų tautiečiui, ir kelis mėnesius klaidžiojo po Europą, bet ir ilgiau nei du mėnesius turėjo praleisti Kauno tardymo izoliatoriuje, iš kurio buvo paleistas tik lapkričio 25 d. Už neteisėtą sienos kirtimą M. Akcay taip pat buvo nuteistas, jam skirta 9 tūkst. eurų dydžio bauda. Tačiau ją gerokai sumažino daugiau nei du mėnesiai, praleisti už grotų – kiekviena diena buvo prilyginta 100 eurų, iš viso M. Akcay teks sumokėti mažiau nei 3 tūkst. eurų.

Turkas taip pat neliko skolingas savo tautiečiui – pastarąjį atpažino iš nuotraukų, A. H. atžvilgiu buvo pradėtas atskiras ikiteisminis tyrimas.

www.alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite