Angle down Atgal

Turizmo asociacijos: Kroatijos atsivėrimas sveikintinas, bet reikia ir Lietuvos veiksmų

Lietuvos turizmo įmonės džiaugiasi Kroatijos sprendimu be jokių papildomų apribojimų į šalį įsileisti lietuvius, tačiau tam, kad turistai norėtų vykti į šią šalį, atitinkamus sprendimus turi priimti ir Lietuva, BNS sakė kalbintų turizmo asociacijų vadovės.

„Turizmui labai aktualus tas saviizoliacijos netaikymas. Nes jei lietuviai turės galimybę vykti į Kroatiją ir ilsėtis, tačiau grįžę privalės saviizoliuotis, tai daug naudos turizmo verslui tai nesuteiks“, – kalbėjo Lietuvos turizmo asociacijos vykdomoji direktorė Milda Plepytė.

„Bet kiek supratau iš premjero Sauliaus Skvernelio, tai nuo pirmadienio Kroatija turėtų atsidurti Lietuvos rengiamame šalių sąraše, iš kurių leidžiama atvykti užsieniečiams ir nėra taikomi saviizoliacijos reikalavimai“, – pridūrė ji.

Nacionalinės turizmo verslo asociacijos vadovė Žydrė Gavelienė BNS taip pat akcentavo saviizoliacijos nebuvimo grįžusiesiems svarbą.

„Iš tikrųjų, labai gerai, kad Kroatija atidaro sienas, tai yra pirmas geras postūmis, tai yra sveikintinas dalykas. (...) Dabar labai svarbu, kad Vyriausybė užtikrintų, jog iš tos šalies grįžtant į Lietuvą nebūtų jokių saviizoliacijų, o tiems, kurie nori, būtų prieinama galimybė pasitikrinti nuo koronaviruso“, – teigė asociacijos vadovė.

Jos teigimu, svarbu, kad Užsienio reikalų ministerija suskubtų paskelbti naują rekomendaciją vykti į Kroatiją, nes tai padėtų atsigauti ir kelionių agentūroms.

„Iš industrinės pusės svarbu laiku gauti informaciją iš Užsienio reikalų ministerijos, nes mes šiandien nežinome, ką galvoja ministerija, kuri duoda rekomendacijas keliauti ar nekeliauti į vieną ar kitą šalį“, – kalbėjo Ž. Gavelienė.

Užsienio reikalų ministerija šiuo metu nerekomenduoja vykti į visas užsienio valstybes, išskyrus Latviją ir Estiją, kur galima nuvažiuoti ir grįžus negalioja 14 dienos saviizoliacija.

Ž. Gavelienė taip pat pridūrė, kad Kroatija nebuvo populiariausių lietuvių lankomų šalių sąrašo viršuje, tačiau tautiečiai šią šalį pasirinkdavo dažnai.

„Kroatija nuostabi šalis, ji mėgiama lietuvių – į ją skrendama tiek užsakomaisiais reisais, tiek važiuojama automobiliu, tiek skrendama, o paskui nuomojamas automobilis, kad būtų galima pažinti šalį“, – sakė Nacionalinės turizmo verslo asociacijos vadovė.

M. Plepytė teigė, kad Kroatija „patektų į kokį septintuką, šešetuką populiariausių šalių“.

Ketvirtadienį Kroatija pranešė atverianti savo sienas Lietuvos ir dar devynių Europos Sąjungos valstybių piliečiams be jokių papildomų apribojimų, siekdama išgelbėti jos ekonomikai itin svarbų turizmo sektorių, nukentėjusį dėl koronaviruso pandemijos padarinių.

Nuo šiol dešimties ES valstybių piliečiams nereikės deklaruoti savo atvykimo į šalį priežasties. Prieš kelionę jie galės pateikti savo asmens duomenis specialiai sukurtoje interneto svetainėje, kad sutrumpintų laukimo pasienyje laiką.

Lietuvos Vyriausybė trečiadienį sušvelnino karantino sąlygas šalyje ir nuo birželio leido atvykti užsieniečiams iš tų šalių, kur sergamumas koronavirusu per pastarąsias dvi savaites neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Į šį sąrašą šiuo metu galėtų pretenduoti Islandija, Slovėnija, Graikija, Kroatija, Kipras, Norvegija, Vengrija, Šveicarija, Čekija, Austrija.

Ketvirtadienį Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė pranešė, kad iš tokių šalių atvykusiems užsieniečiams ar į Lietuvą grįžtantiems tautiečiams nebus privaloma izoliuotis dvi savaites, jei jose sergamumas nebus didesnis nei 15 atvejų 100 tūkstančių gyventojų.

„Kai sergamumas bus nuo 15 atvejų 100 tūkstančių gyventojų iki 25 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, tokiu atveju bus reikalinga asmenų izoliacijai keturiolikai dienų“, – teigė ji.

Sąrašą šalių, iš kurių užsieniečiams galima atvykti į Lietuvą bei iš kurių atvykus nereikia saviizoliuotis, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga planuoja skelbti kiekvieną pirmadienį.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite