Angle down Atgal

Traukinio vagone rasti penki mirę migrantai

Meksikos šiaurėje penkių migrantų, tikriausiai mirusių nuo troškulio ir perkaitimo, kūnai buvo rasti viename traukinio vagone netoli sienos su JAV, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Aukos yra trys Hondūro ir vienas Meksikos pilietis, taip pat vienas neatpažintas asmuo, pranešė Meksikos nacionalinis migracijos institutas (INM).

Tikėtina, kad jie supainiojo kryptis ir įlipo į traukinį, atvažiavusį iš Jungtinių Valstijų ir vykusį į vidurio Meksiką, nurodė Koahuilos valstijos pareigūnai.

Geležinkelių apsaugos darbuotojai rado kūnus, pastebėję žmogaus koją, kyšojusią iš važiuojančio traukinio vagono netoli Pjedras Negraso miesto, sakoma INM pranešime.

Tikėtina mirties priežastis – „didelis skysčių netekimas, paaštrintas šilumos smūgio“, pridūrė institutas.

Kasmet į Meksiką atvyksta tūkstančiai į JAV traukiančių dokumentų neturinčių migrantų, daugiausiai Centrinės Amerikos šalių piliečių, bėgančių nuo  skurdo ir smurto.

Per ilgas ir pavojingas keliones autobusais, sunkvežimiais, prekiniais traukiniais ar net pėsčiomis šie žmonės rizikuoja gyvybėmis.

Meksikos vyriausybė šį mėnesį pranešė sustiprinsianti savo pietinės sienos apsaugą, ruošdamasi galimai naujai atvykėlių, traukiančių į Jungtines Valstijas, bangai.

Abi šalys ruošiasi tikėtinam atvykėlių antplūdžiui, jeigu Vašingtonas nebetaikys per koronaviruso pandemiją galiojusios taisyklės, vadinamos 42-uoju straipsniu, kuria buvo naudojamasi supaprastinta tvarka išsiųsti iš JAV migrantus, remiantis sveikatos apsaugos sumetimais.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite