Angle down Atgal

Tradicinės studentų lenktynės vėl patikrins eismo sąlygas

Pasibaigusios Judumo savaitės renginius rugsėjo 23 dieną Klaipėdoje vainikuos tradicinės studentų lenktynės įvairiomis transporto priemonėmis išilgai miesto – nuo Smiltelės gatvės iki Klaipėdos universiteto. Startavę vienu metu, į tikslą dalyviai judės aštuoniais būdais: autobusu, maršrutiniu taksi, automobiliu su vidaus degimo varikliu, elektromobiliu, elektriniu paspirtuku, dviračiu, elektriniu dviračiu, bėgte.

Tokias  lenktynes pagrindine miesto transporto ašimi VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas” kartu su uostamiesčio Studentų sąjunga organizuoja nuo 2009-ųjų. Jomis nėra siekiama kokių nors rekordų, – taip kelionės minutėmis įvertinamas eismo režimo ir miesto infrastruktūros patogumas įvairioms transporto rūšims.

VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ atstovai lenktynių išvakarėse surengė instruktažą jų dalyviams studentams. Atkreiptas dėmesys, kad būtina šio renginio sąlyga – važiuoti saugiai.

Lenktynės nors ir įprastos, tačiau intriga kiekvienais metais išlieka: pirmąsias vietas įvairiais metais yra užėmę ir ekspreso autobusas, ir lengvasis automobilis, ir elektromobilis, ir dviratis. Šiais metais pirmąjį kartą į trasą stoja elektrinis dviratis. Aktuali lyderių rikiuotė leidžia kasmet daryti nors ir ne mokslines, užtat akivaizdžias išvadas apie eismo režimo ir miesto infrastruktūros palankumą konkrečiai transporto rūšiai ir jos pokyčius per pastaruosius metus.

Lenktynių startas rugsėjo 23 d., 07.37 val. „Smiltelės“ stotelėje. Žurnalistus kviečiame 07:45 val. į finišą Klaipėdos universitete prie Rektorato.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite