Angle down Atgal

Top 5 pažintiniai takai aplink Vilnių

Sostinė įspūdinga ne tik savo autentiška architektūra, bet ir pažintiniais takais aplink ją. Unikalus kraštovaizdis ir gamta traukia akį, skatina kelionėms ir pabėgti nuo miesto šurmulio. Staipsnyje pateikiami Top 5 pažintiniai takai esantys aplink Vilnių.

Pūčkorių pažintinis takas

Pučkorių pažintinio tako ilgis apie 6 km. Šis pažintinis takas unikalus tuo, kad jame atsiveria įspūdinga net 65 metrų aukščio atodanga, kurios plotis 260 metrų. Šis pažintinis – istorinis takas nusidriekia palei Vilnelę nuo Pūčkorių užtvankos. Šiame pažintiniame take lankytojai turės galimybę pamatyti ir Pūčkorių palivarką, Pūčkorių gamybinį kompleksą, Prancūziškajį malūną, Pūčkorių piliakalnį ir šalia jo esančią akmens amžiaus stovyklavietę, saulės laikrodį.

Sapieginės pažintinis takas

Sapieginės pažintino tako ilgis 5,25 km. Keliaudami juo susipažinsite su Sapieginės ir Šveicarijos erozinių raguvynų kraštovaizdžiu, atsikvėpsite trumpo poilsio aikštelėse, pasigrožėsite gamtos reginiais ir pasimėgausite jos teikiama ramybe. Keliaudami šiuo taku susipažinsite su Sapieginės ir Šveicarijos erozinių raguvynų kraštovaizdžiu, atsikvėpsite trumpo poilsio aikštelėse, pasigrožėsite gamtos reginiais ir pasimėgausite jos teikiama ramybe.

Verkių gamtos lobių trasa

Verkių gamtos lobių trasos ilgis apie 2 km. Tai - trasa be akivaizdžių nuorodų, rodyklių ar kitų aiškių infrastruktūros žymių, kur orientuojamasi pagal gamtos ženklus – medžius, augalus, jų formas, pasaulio kryptis ir pan. Gamtos ženklų vedini lankytojai atskleis Verkių paslaptis, atras legendas menančius lobius, bent trumpam taps jaunaisiais gamtos tyrinėtojais ir atliks keletą nesudėtingų užduočių. Trasa nemokama, tačiau pasiimant reikmenis bus imamas 10 eurų užstatas, kuris, įveikus trasą ir pateikus visus reikmenis, bus grąžinamas.

Karoliniškių draustinio pažintiniai takai

Karoliniškių kraštovaizdžio draustinyje įrengti įvairaus ilgio pažintiniai pėsčiųjų takai — Raguvų dugno, Kalvų keterų, Upės slėnio, Miško pakraščio, Plikakalnio. Pažintiniai takai įrengti 160h plote. Įspūdingus sostinės centro vaizdus atskleidžia draustinyje įrengtos regyklos, o pikniko mylėtojams pasitarnauja renginių vieta su laužaviete ir poilsio vieta prie Neries upės.

Saidės pažintinis takas

Saidės pažintinio tako ilgis vos 1km. Šio trumpo pažintinio tako kertiniai akmenys yra didingas Stirnių piliakalnis bei akmenuota Saidės ir Neries santaka. Stovint ties šių upių susitikimo vieta ir žvelgiant į didžiulius apsamanojusius riedulius vandenyje, stačius upelio slėnio šlaitus ir milžinus medžius, nesunku pasijusti lyg būtum visai ne Lietuvoje. Toks peizažas nėra tipiškas mūsų kraštui, jis labiau primena Skandinavijos šalis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite