Angle down Atgal

Tokijo olimpinių žaidynių ugnį įžiebė teniso žvaigždė Naomi Osaka

Teniso garsenybė Naomi Osaka penktadienį įžiebė metams dėl koronaviruso pandemijos atidėtų Tokijo olimpinių žaidynių ugnį.

N. Osakai olimpinį deglą perdavė šeši vaikai iš Fukušimos prefektūros ir aplinkinių regionų, 2011 metais nuniokotų katastrofinio cunamio ir jo sukeltos atominės elektrinės avarijos.

Olimpinė liepsna, sukorusi tolimą kelią iš Graikijos, per žaidynių atidarymo ceremoniją dėl pandemijos pustuščiame 68 tūkst. vietų stadione buvo panaudota įžiebti olimpiniam fakelui, kurio kūgio pavidalo pagrindas yra įkvėptas šalia Japonijos sostinės stūksančio Fudžio ugnikalnio. Rutulio pavidalo fakelas įmantriai išsiskleidė tarsi žiedo pumpuras, „įkūnydamas gyvybingumą ir viltį“, sakė organizatoriai.

Po atidarymo ceremonijos taip pat bus įžiebtas antrasis, neoficialus olimpinis fakelas Tokijo pakrantės rajone.

Iki pat paskutinės akimirkos nebuvo skelbiama, kam teks garbė įžiebti fakelą.

Tarp olimpinės ugnies nešėjų stadione buvo japonų beisbolo žvaigždės Sadaharu Oh (Sadaharus O), Shigeo Nagashima (Šigėjas Nagašima) ir Hideki Matsui (Hidekis Macujis). Jie ugnį perdavė gydytojui Hiroko Oohashui (Hirokui Ohašui) ir slaugytojai Junko Kitagawai (Džunko Kitagavai).

Po jų deglą perėmė paralimpinė atletė Wakako Tsuchida (Vakako Cučida), privažiavusi savo vežimėliu arčiau scenos. Atletai ir kiti ceremonijos dalyviai tuo metu plūstelėjo artyn, norėdami geriau tai pamatyti.

Šeši mokiniai prinešė ugnį dar arčiau scenos, kur jų laukė N. Osaka, keturiskart laimėjusi Didžiojo kirčio turnyrą ir vėl pasirodysianti kortuose per Tokijo žaidynes.

N. Osakai priėjus prie fakelo pagrindo, šis prasivėrė, atidengdamas laiptus. Tenisininkė jais užkopė prie fakelo sferos, šalimais plazdant Japonijos ir Olimpinei vėliavoms.

Sportininkei įžiebus fakelą, į padangę šovė fejerverkų ugnys.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite