Angle down Atgal

Tokijas atsisveikina su paralimpinėmis žaidynėmis

Tokijas sekmadienį atsisveikina su paralimpinėmis žaidynėmis, pasak organizatorių, „suteikusioms balsą 1,2 mlrd. žmonių su negalia“.  

Paskutinę paralimpinių žaidynių dieną dieną išdalyta penkiolika aukso medalių, o iš viso per šias žaidynes medalių iškovojo rekordiškai daug komandų – 86, iš jų 62 – bent vieną aukso.

207 medalius, iš jų – 96 aukso, laimėjusi Kinija užėmė pirmą vietą apdovanojimų lentelėje, o už jos išrikiavo Didžioji Britanija, Jungtinės Valstijos ir Rusijos sportininkai.

Pasibaigus sporto varžyboms, dėmesys nukrypo į uždarymo ceremoniją 68 000 vietų olimpiniame stadione, kur prieš 12 dienų žaidynės buvo atidarytos skambant gitaroms ir šokant neonu spindintiems atlikėjams. 

Planuota, kad uždaryme iš viso bus atstovaujama 163 delegacijoms – tik viena mažiau nei rekordą pagerinusiose 2012-ųjų Londono paralimpinėse žaidynėse, tačiau ne visos komandos ketino būti stadione. 

Pasak Tarptautinio paralimpinio komiteto (TPK) vadovo Andrew Parsonso (Endriaus Parsonso), aktyvus dalyvavimas Tokijo žaidynėse įrodo, jog „paralimpinis judėjimas yra stiprus kaip niekad“.

„Net neabejoju, kad dėl pandemijos tai buvo svarbiausios paralimpinės žaidynės, nes suteikėme balsą 1,2 mlrd. žmonių su negalia“, – sakė jis.

Be kitų, Tokijuje varžėsi du sportininkai iš Afganistano, evakuoti iš Kabulo jau vykstant žaidynėms.

TPK atstovas spaudai Craigas Spence'as (Kreigas Spensas) sakė, kad tekvondo kovotojai Zakiai Khudadadi (Zakijai Chudadadi) ir sprinteriui Hossainui Rasouli (Hosainui Rasuliui), kuris varžėsi šuolio į tolį rungtyje, buvo suteikta galimybė įnešti Afganistano vėliavą į stadioną. 

Per atidarymo ceremoniją Afganistano vėliavą nešė japonų savanoris.

„Sidabrinė kulka“

Paskutinė žaidynių diena prasidėjo anksti ryte vežimėlių maratono varžybomis, kuriose šveicaras Marcelis Hugas apgynė T54 kategorijos čempiono titulą.  

„Sidabrine kulka“ vadinamas šveicaras anksti atsiplėšė nuo kitų dalyvių. Sidabrą laimėjo kinas Zhang Yongas (Džang Jongas). 

„Nežinau, kaip jaustis. Esu tiesiog pavargęs. Tuščias," – sakė M. Hugas, maratono distanciją įveikęs per 1 val. 24 min. ir dvi sekundes ir jau šeštą kartą iškovojęs paralimpinį auksą.  

Moterų T54 maratoną laimėjo australė Madison de Rozario, tik sekunde aplenkusi šveicarę Manuelą Schaer (Manuelą Šer).  

„Tai buvo ilgiausi 500 metrų mano gyvenime“, – po finišo žurnalistams sakė australė, pasiekusi naują paralimpinį rekordą – 1 val. 38 min. ir 11 sekundžių.

Organizatoriai ragino vietos gyventojus likti namuose ir stebėti varžybas per televizorių, tačiau Tokijuje Asakusos rajone esančios saldumynų parduotuvės savininkas Atsushi Nishimura (Acušis Nišimura) naujienų agentūrai AFP sakė, jog džiaugiasi, kad matė žaidynes gyvai.

„Olimpiada ir paralimpinės žaidynės būtų buvusios kitokios, jei būtų vykusios ne pandemijos metu, bet manau, gerai, kad galėjome jas surengti“, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite