Angle down Atgal

Tiriamųjų darbų konkurse visaginietė tapo laureate

Kovo 5 d. šalies mastu įvyko tradicinis  tiriamųjų darbų konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Pristatyti 72 darbai. Jie suskirstyti ir vertinti pagal tematiką: aplinkotyros ir sveikatos, biologijos, chemijos bei astronomijos, fizikos ir inžinerijos. Konkurse dalyvavo 3–8 klasių mokiniai.

Laureatais tapo 24 mokiniai. Jų tarpe ir Visagino „Verdenės“ gimnazijos 5a klasės mokinė Livija Jatkevičiūtė (mokytoja Danguolė Savičienė). Mokinė konkursui pateikė tiriamąjį darbą „Dėlės sinoptikės. Kumeldėlių elgesio stebėjimas“. Gerai buvo įvertintas ir kitas 5a klasės mokinių Miglės Petrylaitės ir Vakarės Kulytės darbas „Pievagrybių savybės – kaupti ištirpusias bei dažančias medžiagas – tyrimas“.

Mokiniai savo tiriamuosiuose darbuose ypatingą dėmesį skyrė oro taršos tyrimams, tačiau svarstė ir vartotojiškumo mažinimo, sveikesnės aplinkos kūrimo klausimus. Bandė rasti atsakymus į klausimus, ar robotai pakeis pasaulį, ar šiuolaikinis vaikas prisitaikytų prie viduramžių gyvenimo sąlygų. Svarstė, kodėl išvirti koldūnai iškyla, kodėl dideli makaronai greičiau išverda negu maži, žvalgėsi po Saulės sistemą, nagrinėjo atminties galimybes keičiantis amžiui – netaikant ir taikant „loci“ atminties lavinimo metodą, įvairiais požiūriais tyrinėjo medžius ir kt.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite