Angle down Atgal

Tikimasi, kad energijos kainos rinkose stabilizuosis

Didesnius 2022 metų pirmojo pusmečio elektros ir dujų tarifus buitiniams vartotojams antradienį patvirtinusio reguliuotojo vadovas neprognozuoja, kokios kainos laukia gyventojų po pusmečio, kai vėl bus tvirtinami nauji tarifai, tačiau jis tikisi stabilumo. 

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius viliasi, jog energijos kainos kilimas rinkose atslūgs, o sprendimų, kurie dabar priimti siekiant amortizuoti išteklių brangimo poveikį gyventojams, daugiau nebeprireiks. 

Anot jo, jeigu prognozuojama elektros kaina antrajam kitų metų pusmečiui bus tokia pat, kaip  pirmajam, tarifai smarkiai nesikeistų, „bet šiandien tikrai yra sudėtinga pasakyti“. 

„Tikėkimės, kad šiuo atveju jau nebebus tokių situacijų, kad reikėtų atidėti visą liberalizavimo procesą. Tikimės, kad kainos šiek tiek stabilizuosis ir nebus tų priežasčių, dėl kurių šiandien buvo atidėta“, – kalbėjo R. Pocius. 

Nepriklausomą elektros tiekėją iki gruodžio vidurio turėjo pasirinkti antrojo etapo vartotojai, antraip jiems būtų taikomas brangesnis vadinamasis garantinis tiekimas. Siekiant išvengti didelio sąskaitų augimo, šiai vartotojų grupei leista pasirinkimą atidėti iki liepos, o iki tol jiems bus taikomi antradienį patvirtinti tarifai. 

Nuo 2022 metų vidurio nustatyti tarifai jau galios tik trečiojo rinkos liberalizavimo etapo dalyviams ir tai – tik daliai jų. 

„Jeigu kalbame apie elektros energijos visuomenines kainas, tai jau jos būtų nuo liepos mėnesio taikomos tiktai būtent trečiojo etapo vartotojams, nes antrojo etapo vartotojai turėtų būti pilnai pasirinkę nepriklausomą tiekėją“, – aiškino R. Pocius. 

Jis prognozuoja, kad vasarą galėtų mažėti dujų poreikis, tad ir kainos rinkose kristų. Vis dėlto,  vartotojams iš dalies atidėtas didesnis tarifas reiškia, kad net ir atpigus dujoms rinkose, negalima tikėtis tokio pat tarifo mažėjimo. 

„Tikėtina, kad gamtinių dujų kainos vasaros laikotarpiu turėtų šiek tiek mažėti (...) Tačiau vėlgi, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad turime atidėtus mokėjimus“, – kalbėjo VERT pirmininkas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite