Angle down Atgal

Tėvai įsiutę: dėl per dažno rankų plovimo mokykloje vaikų oda atrodo lyg nudegusi

Šiaurinėje Anglijoje esančio Tysaido miesto tėvų bendruomenė pasipiktinusi. Jie teigia, kad iš mokyklos vaikus pasiima „verkiančius iš skausmo“ dėl to, kad mokiniai verčiami šveisti rankas iki 10 kartų per dieną, siekiant sumažinti užsikrėtimo koronavirusu riziką.

 

Tėvai dabar ragina mokyklas supaprastinti rankų plovimo režimą. Viena mama, kurios dukra grįžo namo sudirgusiomis, raudonomis rankomis, teigė, kad dėl to kaltas ne muilas ar prausikliai, o tiesiog neįtikėtinai dažnas rankų plovimas.

„Aš visokeriopai laikausi rankų higienos ir saugau kitus, bet tiesiog negaliu pakęsti, kad mano vaikas kiekvieną vakarą verkia iš skausmo“, – teigė pasipiktinusi moteris.

Kita dviejų vaikų mama sako, kad jos atžalų gydytoja per kelias dienas priėmė daugybę mažųjų pacientų, kurie visi skundėsi tuo pačiu – paraudusia, pleiskanojančia, perštinčia rankų oda.

„Manau, kad kiekvieną tėvą šokiruotų toks vaizdas ir vaiko kančios“, – sako mama.

Tiesa, tėvai nemano, kad rankų plovimas yra blogai, tačiau stebisi, kodėl mokykla neskiria jokio dėmesio išsausėjusios vaikų rankų odos priežiūrai. Jie įsitikinę, kad po plovimo mokiniai turėtų atitinkamos paskirties kremais ar geliais drėkinti rankas, kad būtų išvengta skausmingo sudirgimo.

Vieno iš mokinių mama sakė: „Plauti rankas 9–10 kartų per dieną prieš valgį, tarp valgymų, po tualeto, kai jie eina į mokyklą ir palieka mokyklą, yra tiesiog per daug. Mano dukra ir taip turi jautrią odą, po tiek plovimų kasdien rankos tiesiog dega. Niekada niekas nepasiūlė net raminančio ar drėkinančio kremo.“

Tėvai teigia, kad šitaip nesirūpindamos vaikais, mokyklos „iš tikrųjų pažeidžia sveikatos saugos gaires“.

Sveikatos specialistai rankų higieną įvardija kaip vieną paprasčiausių būdų apsisaugoti nuo ligų ir virusų.

Parengta pagal dailystar.co.uk

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite