Angle down Atgal

Telšių rajono savivaldybė patvirtino 2020 metais remontuojamų gatvių sąrašą

Šiuo metu vykstančiame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas 2020 metais remontuojamų gatvių sąrašas.

Jame numatytos Telšių miesto ir rajono gatvės, kurias planuojama remontuoti šiemet iš kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. Praėjusiais metais baigę tvarkyti „Ažuolo“ sodų kelią, toliau rūpinamės susisiekimu sodų bendrijose: šiemet bus tvarkoma dalis Putino sodų gatvės. Pateikiame gyventojams patvirtintą objektų sąrašą.

Susisiekimas – vienas iš svarbiausių gyventojų saugumo ir patogumo veiksnių. Telšių rajone yra apie 1 900 kilometrų vietinės reikšmės kelių. Juos prižiūrinti Telšių rajono savivaldybės administracija atlieka vieną iš sudėtingiausių užduočių Lietuvoje, nes šis ilgis kilometrais yra trumpesnis tik už Vilniaus rajono savivaldybės. Poreikis yra didesnis už finansines galimybes, tad Telšių mieste ir rajone vis dar yra neasfaltuotų ar remonto laukiančių gatvių bei kelių.

Kiekvienais metais Telšių rajono savivaldybės taryba tvirtina vietinės reikšmės viešųjų ir vidaus kelių tiesimo, taisymo (remonto), rekonstravimo, priežiūros, saugaus eismo sąlygų užtikrinimo, šių kelių inventorizavimo objektų sąrašą (toliau – Sąrašas). Pagal jį tvarkomos gatvės, rengiamos automobilių stovėjimo aikštelės, atliekami kiti darbai., finansuojami iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų.

Šiemet savivaldybė asfaltuos žvyrkelius

Telšių mieste ir rajone vis dar gausu žvyrkelių. Dalis jų – netoli miesto centro. Atsižvelgiant į itin prastą būklę, šiemet suplanuota kapitaliai išasfaltuoti dvi žvyruotas gatves Telšių mieste: Kuršėnų ir Degaičių.

Gera žinia Varnių seniūnijai – į minėtą Sąrašą įtraukta žvyruota Šauklių gatvė Gintalų kaime. Kapitalinis remontas taip pat numatytas Viešvėnų seniūnijos Rūdupių kaimo Mildagės gatvėje.

Planuojama, kad šiems žvyrkeliams asfaltuoti 70 procentų reikalingos sumos skirs Lietuvos automobilių kelių direkcija, 30 procentų finansuos Telšių rajono savivaldybė iš savo biudžeto lėšų.

Bus tvarkomi sodų keliai

2019 metais Telšių rajono savivaldybė jau suremontavo „Ąžuolo“ sodų bendrijoje esantį kelią – daugelį metų kelias buvo itin prastos būklės.

Atsižvelgdama į prastą sodų kelių būklę ir gausų čia gyvenančių asmenų skaičių, Telšių rajono savivaldybė šiemet planuoja suremontuoti dalį Sodų 1-osios ir Sodų 2-osios gatvių.

Ateityje, atsižvelgiant į finansines galimybes, tikimasi sutvarkyti ir daugiau sodų bendrijų kelių.

Gatves remontuos sutvarkius lietaus nuotekas

Kelių Telšių miesto gatvių nuotekų sistemoms tvarkyti Telšių rajono savivaldybė gauna Europos Sąjungos finansavimą. Pagal projektą „Paviršinių nuotekų infrastruktūros plėtra Telšių mieste“, lietaus nuotekos bus tvarkomos Telšių miesto Alyvų gatvėje ir Alyvų skersgatvyje, S. Nėries, J. Janonio, Šviesos bei Respublikos gatvėse. Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai šiandien priėmė sprendimą, kad tose gatvėse, kuriose bus tvarkomos lietaus nuotekos, taip pat būtų atliktas (ar tęsiamas) kapitalinis remontas.

Telšių miesto Šviesos gatvei remontuoti jau parinktas rangovas.

Šiemet taip pat bus tęsiamas remontas gatvėse, kurios pradėtos tvarkyti anksčiau. Kapitalinis remontas šiemet vykdomas Telšių miesto Sukilėlių ir Tryškių gatvėse, Gadūnavo seniūnijos Buožėnų kaimo Mokyklos gatvėje, Luokės miestelio Žemaitės gatvėje.

Bus tęsiami pradėti darbai

Telšių rajono savivaldybė darbus planuoja ne tik einamiesiems metams, bet ir ateinantiems. Šiemet vykdomi projektavimo darbai, reikalingi Telšių miesto Plinkšių gatvės kapitaliniam remontui pradėti bei Varnių miesto Valančiaus gatvės bei Pavandenės miestelio Moteraičio gatvių kapitaliniams remontams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite