Angle down Atgal

Teismui perduota „Jaguar“ vairuotojo apiplėšimo byla

Kauno apylinkės teismui perduota pernai gegužę ties Baptais įvykdyto „Jaguar“ automobilio vairuotojo apiplėšimo byla.

Apiplėšimas buvo įvykdytas magistralės Klaipėda-Kaunas-Vilnius maždaug 200-ajame kilometre. Tuomet į 1965 metais gimusio vyro vairuojamą automobilį „Jaguar“ atsitrenkė baltos spalvos automobilis „Škoda“. Iš priekio kelią užblokavo automobilis „VW Passat“.

Iš automobilių išlipę keturi vyrai sumušė „Jaguar“ vairuotoją bei pavogė mobiliojo telefoną, pinigus, asmens dokumentus, auksinį laikrodį, kuprinę su daiktais. Jis dėl sužalojimų atsidūrė ligoninėje.

Kaip penktadienį pranešė prokuratūra, teismui nagrinėti perduotoje baudžiamojoje byloje penki asmenys kaltinami dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, neteisėto laisvės atėmimo, savavaldžiavimo, turto sunaikinimo ar sugadinimo, nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Jie taip pat kaltinami neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens vardo pasisavinimo ir plėšimo.

Ikiteisminį tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Pasak prokuratūros, per ikiteisminį tyrimą surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad kaltinamieji dieną prieš nusikaltimo įvykdymą ir nusikaltimo vykdymo dieną Nidoje galbūt sekė ir stebėjo sostinės verslininką, neteisėtai rinko informaciją apie privatų jo gyvenimą, siekdami susitikti su juo vienu, be pašalinių asmenų.

Vėliau dviem automobiliais sekdami vyko paskui verslininko vairuojamą automobilį, persikėlė per Smiltynės perkėlą ir magistraliniame kelyje Klaipėda–Kaunas–Vilnius ties Babtais su vienu automobiliu imitavo avarinę situaciją bei privertė šalikelėje sustoti verslininko vairuojamą automobilį. Tuo pat metu kitu automobiliu užblokavo verslininkui išvažiavimą.

Vienas iš kaltinamųjų prisistatė policijos pareigūnu. Tik po kiek laiko verslininkui supratus, kad bendrauja ne su pareigūnu, tarp vyrų įvyko grumtynės.

Du kaltinamieji paleido šūvius į verslininko kojas ir galvos sritį, mėgino surišti jam kojas. Nukentėjusysis aktyviai priešindamasis sugebėjo ištrūkti ir pabėgti apie 50 metrų nuo įvykio vietos.

Užpuolikai įsėdo į savo automobilius ir nuvažiavo Kauno link. Tyrimo duomenimis, iš verslininko galbūt buvo pagrobta apie 18 tūkst. eurų vertės turto. Pats  verslininkas su savo automobiliu atvažiavo iki Vilniaus ir buvo paguldytas į ligoninę.

Du kaltinamieji savo kaltę pripažįsta, vienas ją pripažįsta iš dalies, o du nepripažįsta savo kaltės.

Kaltinamiesiems yra paskirtos įvairios kardomosios priemonės: rašytinis pasižadėjimas neišvykti, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje arba užstatas.

Galima griežčiausia bausmė už padarytas nusikalstamas veikas – yra laisvės atėmimas nuo dvejų iki dešimties metų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite