Angle down Atgal

Teismas skelbs sprendimą dėl buvusios prievolės dėvėti kaukes pradinukams

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) ketvirtadienį skelbs sprendimą, dėl per pandemiją egzistavusios prievolės pradinių klasių moksleiviams ugdymo įstaigose dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius.

Sprendimas bus skelbiamas rašytinio proceso tvarka, šalims nedalyvaujant, BNS pranešė teismo atstovė Neringa Lukoševičienė.

Į teismą dėl minėto sveikatos apsaugos ministro sprendimo kreipėsi opozicinių partijų ir frakcijų atstovai. Jie kėlė klausimą, ar įpareigojimas mokiniams dėvėti kaukes atitinka Konstitucijos nuostatą, kad žmogaus orumas yra neliečiamas, bei geriausius vaiko interesus.

Privalomos kaukės mokyklose uždarose patalpose vyresniems mokiniams buvo įvestos pernai lapkritį, o gruodį toks reikalavimas nustatytas ir pradinukams.

Ministerija teigė, jog tokių apsaugos priemonių reikia, kad koronavirusas mažiau plistų mokyklose, šios nebūtų uždarytos, mažiau gyventojų susirgtų ir neapkrautų ligoninių. Privalomos kaukės pradinukams įvestos turint įgaliojimus ir neviršijant kompetencijos.

Lietuvoje per pandemiją nuo COVID-19 buvo registruota mažamečių vaikų ir paauglių mirčių. 

Vasarį LVAT išplėstinė teisėjų kolegija kreipėsi į Konstitucinį Teismą, prašydama ištirti, ar sprendimas dėl kaukių dėvėjimo neprieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui, Konstitucijoje įtvirtintam žmogaus privatus gyvenimo neliečiamumui, taip pat nuostatai, kad įstatymas ir teismas saugo, jog niekas nepatirtų savavališko ar neteisėto kišimosi į jo asmeninį ir šeimyninį gyvenimą, kėsinimosi į jo garbę ir orumą.

Taip pat prašyta ištirti, ar nurodymas dėvėti kaukes vaikams neprieštarauja Civilinės saugos įstatymui.

Balandį Konstitucinis Teismas bylą grąžino LVAT. Jis pažymėjo, jog ši prievolė jau atšaukta, o pareiškėjas „nepateikė aiškių teisinių argumentų savo abejonėms dėl ginčyto teisinio reguliavimo atitikties Konstitucijai ir įstatymui pagrįsti“.

Gegužės pabaigoje kaukių bylos nagrinėjimas LVAT atnaujintas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite