Angle down Atgal

Teismas pripažino NVSPL vadovo D. Bakšos atleidimą neteisėtu, grąžina į pareigas

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį pripažino buvusio Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vadovo Dano Bakšos atleidimą neteisėtu ir grąžino jį į pareigas.

„Teismas pripažino mano atleidimą iš darbo neteisėtu bei nusprendė skubiai grąžinti į Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija direktoriaus pareigas“, – feisbuke parašė D. Bakša, pasidalijęs teismo sprendimo ištrauka.

Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė BNS patvirtino informaciją apie tokį teismo sprendimą.

Naujienų portalas „Delfi“ pranešė, kad D. Bakša į pareigas gražinamas nuo ateinančio pirmadienio.

BNS penktadienį nepavyko susisiekti su Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovu, siekiant gauti teismo sprendimą.

D. Bakša BNS sakė dar neturintis atsakymo, ar dirbs NVSPL. Jis teigė sprendimą priimsiantis po pokalbio su Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybe.

„Esu orientuotas į veiklą ir rezultatą, tai šitoje vietoje svarbu, į ką orientuota ministerija ir kokius ji kelia tikslus. (...) Šiuo metu nenorėčiau pasakyti nei taip, nei ne, nes viskas priklauso nuo to, ar mūsų tikslai yra analogiški, ar ne“, – teigė D. Bakša

Pernai spalį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys atleido D. Bakšą, konstatavus šiurkštų darbo pareigų pažeidimą.

Anksčiau BNS skelbė, kad pradėjęs darbą laboratorijoje D. Bakša per trumpą laiką į atsakingas pareigas įstaigoje įdarbino ne vieną su stambiais verslais susijusį asmenį. Jis tuomet teigė nesidomintis, kokiomis kitomis veiklomis jie užsiima.

Tarp šių žmonių buvo NVSPL Planavimo ir viešųjų pirkimų skyriuje naujai įsteigtose ekonomikos analitiko pareigose dirbantis verslininkas, „darbietės“ Ievos Kačinskaitės-Urbonienės padėjėjas Kastytis Masalskas. 

Sveikatos apsaugos ministerijai pradėjus tyrimą dėl D. Bakšos, K. Masalskas nuo pernai spalio 1 dienos pasitraukė iš užimamų pareigų.

Darbą NVSPL D. Bakša derino su darbu Vilniaus psichiatrijos ligoninėje.

Dar anksčiau jis dirbo buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėju.

Iš ministro politinės komandos D. Bakšai teko trauktis 2017-ųjų pabaigoje, kai dienraštis „Lietuvos rytas“ paskelbė, kad jis galėjo spausti tuometinę viceministrę, jog konkurse į Valstybinės ligonių kasos direktoriaus postą turi laimėti ministerijoje projektų ir procesų valdymo patarėju dirbantis Igoris Baikovskis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite