Angle down Atgal

Teisininkė E. Leonaitė tapo Seimo kontroliere

Seimas ketvirtadienį paskyrė teisininkę Eriką Leonaitę Seimo kontroliere. Ji tirs valstybės institucijų ir įstaigų pareigūnų veiklą.

Per slaptą balsavimą už Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės- Nielsen pasiūlytą E. Leonaitės kandidatūrą balsavo 78 Seimo nariai, 13 buvo prieš, 4 parlamentarai susilaikė. Nutarimas įsigalios 2021 m. gruodžio 7 d.

„Laisvės partija pozityviai vertina teikiamą kandidatūrą į Seimo kontrolieres. Svarbu, kad institucijoms, atliekančioms žmogaus teisių stebėsenos, kontrolės, įgyvendinimo ir priežiūros funkcijas, vadovautų reikalo esmę išmanantys žmonės, tikri profesionalai. Po kandidatės prisistatymo frakcijoje ir Žmogaus teisių komitete abejonių dėl E. Leonaitės kompetencijų, pasiryžimo ir motyvacijų mums nekyla“, – pritarti E. Leonaitės kandidatūrai kvietė Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.

Palankiai kandidatę vertino ir Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas: „Teko girdėti kandidatės prisistatymą Žmogaus teisių komitete, kuris tikrai išsamus – ir su klausimais, ir su išsamiais atsakymais. Tikrai turiu įspūdį, kad kandidatė turi tinkamą profesinį pasirengimą. Kitas dalykas – išmano sistemą, jos struktūrą, žino iššūkius ir reikalingus darbus ir, kas svarbiausia, turi pasiryžimą atlikti tuos darbus, kurių vienas iš pirmųjų – debiurokratizavimas ir žmogaus teisių gynimas.“

„Esu labai maloniai nustebintas, kad atsakymai yra tiesūs, konkretūs, nėra to tokio išsisukinėjimo, bandymo patikti visiems. Būtent tokį žmogaus teisių gynėją aš ir norėčiau matyti toje pareigybėje, kai žmogus išmano savo sritį, labai drąsiai ir korektiškai pasisako visais sunkiausiais žmogaus teisių klausimais“, – Seimo posėdyje sakė Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Tomas Tomilinas.

„Galiu užtikrinti, kad jaučiuosi tvirtai, šią sritį išmanau ir esu pasirengusi prisidėti prie pozityvių pokyčių bei siekti tų permainų, kurių yra tikimasi“, – dėkodama už išreikštą paramą sakė E. Leonaitė.

E. Leonaitė Vilniaus universitete įgijo teisės magistro kvalifikacinį ir socialinių mokslų srities teisės mokslų krypties daktaro laipsnius. Teisininkė turi įvairiapusės darbo patirties, ėjo įvairias pareigas Konstituciniame Teisme, nuo 2017 m. yra Žmogaus teisių stebėjimo instituto Teisės programų vadovė. Be to, vadovauja tarptautiniams ir nacionaliniams projektams, kurie įgyvendina Europos Sąjungos formuojamus žmogaus teisių apsaugos standartus. Nuo 2004 m. E. Leonaitė užsiima moksline ir pedagogine veikla žmogaus teisių ir tarptautinės teisės srityse. Kandidatė taip pat aktyviai dalyvauja visuomeninėje teisinėje veikloje: nuo 2019 m. yra Europos kovos su hibridinėmis grėsmėmis kompetencijos centro Teisinio atsparumo grupės, o nuo šių metų – Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos koordinavimo tarybos narė.

Seimo kontrolierių skiria parlamentas Seimo pirmininko teikimu.

Seimo kontrolierius – valstybės pareigūnas, ginantis žmogaus teises ir laisves, tiriantis pareiškėjų skundus dėl pareigūnų piktnaudžiavimo ar biurokratizmo bei siekiantis gerinti viešąjį administravimą.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite