A. Rutkausko / Etaplius nuotr.
Angle down Atgal

Tautos laisvės teks palaukti – bus skelbiamas naujas konkursas

Aiškėja, kad skambiai ištrimituotą paminklo „Tautos Laisvė“ idėja įstrigo. Patyliukais ruošiamas naujas konkursas idėjoms išrinkti. Tai būtų jau trečias bandymas įveiklinti postamentą skverelyje prie Šiaulių miesto savivaldybės.

Praėjusių metų kovo 11-osios išvakarės skambiai ištrimituota, kad pagaliau garbinga komisija išrinko paminklo „Tautos Laisvė“ idėją. Patvirtinus procedūras, turėjo būti skelbiamas rangos darbų konkursas. Tą kartą daugiausia komisijos balsų buvo surinkęs projektas „Aušra“, kurio autoriai „Arch Box“ architektai iš Klaipėdos.

Tai jau buvo antrasis bandymas išrinkti skverelyje prie Savivaldybės stovėsiančio paminklo idėją. Pirmą kartą konkursas neįvyko, nes komisijai netiko nė viena pateikta idėja. Tada buvo nuspręsta, kad paminklas turi būti obelisko formos. Taip pat konkursas išskaidytas – pirmoje dalyje išrenkama idėja, paminklo rangos darbų konkursas būtų skelbiamas atskirai.

Obeliską atidengti planuota 2022 metų pabaigoje. Tačiau pristatant šių metų miesto biudžetą, tik po Tarybos narių primygtinių klausimų miesto valdžia prisipažino, kad ruošiamas naujas techninis projektas, ketinama skelbti naują idėjos konkursą.

Kaip portalui „Etaplius“ patvirtino Savivaldybės atstovas Vitalis Lebedis, naujas idėjos konkursas ruošiamas todėl, kad įvykusio konkurso laimėtojas pagal sutartį laiku neįvykdė savo įsipareigojimų.

„Jis nepateikė pagal idėją parengto paminklo techninio projekto, o sutarties paslaugų teikėjas pratęsti nesutiko, todėl Savivaldybės administracija sutartį nutraukė“, – aiškino V. Lebedis.

Obelisko idėjos nėra atsisakoma, tad naujo konkurso dalyviams bus keliama tokia pati užduotis. Kaip anksčiau buvo aiškinęs Prisikėlimo aikštės rekonstrukcijos architektas Vytenis Rudokas, skverelyje prie Savivaldybės ant suformuoto postamento labiausiai tiktų būtent obeliskas, kuris sujungtų centrinę aikštę, Katedrą ir postamentą į bendrą visumą.

comment Skaitytojų komentarai (4)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite