Angle down Atgal

Tarp­tau­ti­nis fes­ti­va­lis „Big Band Fes­ti­val Šiau­liai 2022“ pri­pil­dys mies­tą ko­ky­biš­kos mu­zi­kos gar­sų

Jau ki­tą sa­vait­ga­lį, bir­že­lio 10 ir 11 die­no­mis, Šiau­liuo­se skam­bės pro­fe­sio­na­lių big­ben­dų ir džia­zo mu­zi­kos gru­pių at­lie­ka­ma mu­zi­ka. Sau­lės Laik­ro­džio aikš­tė­je vyks 13-asis tarp­tau­ti­nis fes­ti­va­lis „Big Band Fes­ti­val Šiau­liai 2022“. Sce­no­je iš­vy­si­me sve­čius ne tik iš Lie­tu­vos, bet ir Pran­cū­zi­jos, Suo­mi­jos, JAV, Lat­vi­jos.
 

Šventės organizatoriai – Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ džiaugiasi šių metų festivalio programa, kupina įvairaus žanro muzikos, kuri patiks tiek miesto jaunimui, tiek brandaus amžiaus klausytojams. „Išgirsime nuo 2020 m. lauktų prancūzų atliekamą Electro Swing ir Future Funk muziką, išvysime Blues ir Funk atlikėjos iš JAV ugningą pasirodymą, laiko patikrintos muzikos mylėtojai mėgausis Louiso Armstrongo ir klasikiniais džiazo kūriniais. Kitaip tariant, bus daug įvairiaspalvės kokybiškos muzikos, kurią atliks tikri savo srities meistrai“, – šiek tiek renginio užkulisius praskleidžia koncertinės įstaigos „Saulė“ administratorė Jovita Gadeikienė.

(Juwanos Jenkins archyvo nuotr.)
(Juwanos Jenkins archyvo nuotr.)

Kasmet vis augantį ir tobulėjantį tarptautinį festivalį atidarys svečiai iš kaimyninės Latvijos. Savo šalyje ypač populiarūs ir itin aktyviai koncertuojantys „Very Cool People“ planuoja gerai pašėlti scenoje, išjudindami net ir labiausiai sustingusią publiką. Juos keis šiauliečių mylimas Kauno bigbendas, kuris atvyksta su jaunosios kartos muzikos kūrėju ir atlikėju Kazimieru Likša. Pirmosios festivalio dienos koncertus užbaigs Jelgavos bigbendas su dainininke Evilena Protektore, padovanodami klausytojams daug geros džiazo muzikos.

(Domo Rimeikos nuotr.)
(Domo Rimeikos nuotr.)

Antroji festivalio diena tradiciškai prasidės Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestro „Romuva“ pasirodymu. Jaunimas visiškai neseniai sulaukė pripažinimo Liuksemburge vykusiame Europos bigbendų čempionate, laimėdami pirmąjį Europos prizą. Juos scenoje keis suomiai – Lahti bigbendas su vienu labiausiai tarptautiniu mastu pripažintų, daug apdovanojimų pelniusiu ir gerai žinomu trimitininku Kalevi Louhivuori. Festivalio šeimininkai, Šiaulių bigbendas, į savo vyrišką kompaniją pasikvietė žavią ir talentingą atlikėją iš JAV – Juwaną Jenkins. O šventės pabaigoje lyg tikri fejerverkai scenoje sproginės pašėlę prancūzai – grupė „Lamuzgueule“.

Organizatoriai kviečia nepraleisti tarptautinio festivalio „Big Band Festival Šiauliai 2022“ koncertų. Švente džiaugsis ne tik muzikos mylėtojai, bet ir mažieji lankytojai, kurių lauks įvairūs atrakcionai. Daugiau informacijos rasite www.saule.lt arba „Big Band Festival Šiauliai“ feisbuko paskyroje.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite