Angle down Atgal

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną kauniečiai kviečiami švęsti visą spalį

Dešimtasis Senjorų mėnuo Kaune garbaus amžiaus gyventojams siūlo turiningą renginių bei užimtumo programą. Jos pradžia – šį penktadienį, Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.

Programoje numatyta gerokai per pusšimtį renginių – nuo parodų, spektaklių, meno kolektyvų pasirodymų, ekskursijų, paskaitų iki edukacinių užsiėmimų bei sveikatingumo veiklų. Jos bus organizuojamos saugiai, valdant srautus ar su Galimybių pasu, tiek miesto centre, tiek ir skirtinguose Kauno mikrorajonuose, sakoma savivaldybės pranešime.

Spalį tradiciškai senjorams nemokamai duris atvers daugybė įstaigų: Kauno miesto muziejus ir jo padaliniai, Kauno plaukimo mokyklos baseinai, VDU Botanikos sodas, Kauno kultūros centras, Kauno V. Kudirkos viešoji biblioteka bei kitos kultūrinės erdvės. Bus galima rinktis iš plataus muzikos ir šokio pasirodymų repertuaro, kurį parengė liaudiškų šokių kolektyvai ir gausios choristų gretos, taip pat – folkloro ansamblis „Gadula“ bei sutartinių giedotojų grupė „Sasutalas“. Norintieji būti ne tik žiūrovais, bet ir dalyviais galės išmėginti sutartinių karaokę, šokių aikšteles ar dalyvauti judesio dirbtuvėse.

Kazio Binkio teatras garbaus amžiaus kauniečius kvies į nemokamą premjerinį spektaklį „Šiurpūs įvykiai Pabališkių karčiamoje“, pastatytą pagal lietuvių liaudies sakmes ir pasakas. Po skirtingas miesto erdves išsibarsčiusios ekskursijos nukels į tarpukarį ir leis geriau pažinti Kaune gyvenusius bei kūrusius iškilius žmones: prezidentus, architektą-inžinierių Arną Funką, kompozitorių Juozą Gruodį, dailininką Antaną Žmuidzinavičių, Fluxus judėjimo pradininką Jurgį Mačiūną, skulptorių Juozą Zikarą ir daugelį kitų. Lankytojai galės ne tik pasigrožėti meno kūriniais, muziejų sukauptomis kolekcijomis, bet ir įsitraukti į interaktyvias veiklas.

Kauno šokio teatro „Aura“, inžinerinio teatro „Akhe“ bei „LEV“ šokio spektaklius senjorai stebės perpus pigiau. Iki spalio pabaigos jiems bus taikoma 50 proc. nuolaida nuo visos bilieto kainos.

Kaip pažymima pranešime, spalis bus pilnas ne tik kultūrinių ir meninių veiklų, bet ir nemokamų sveikatingumo užsiėmimų. Kauno plaukimo mokykla antradienių ir ketvirtadienių rytus dedikuoja išskirtinai senjorams. Čia jie galės pasiplaukioti baseinuose arba atsipalaiduoti saunose. Sekmadienio rytais tokį poilsio paketą pasiūlys ir sporto mokykla „Startas“.

Aktyviu garbaus amžiaus kauniečių laisvalaikiu pasirūpino projekto „Judėk sveikai“ komanda. Profesionalūs treneriai darbo dienomis ves nuotolines kineziterapijos treniruotes, pasitelkdami „Google Meet“ programėlę. Pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais lauks nenuotolinės funkcinės treniruotės, o antradieniais ir ketvirtadieniais – kineziterapijos užsiėmimai. Ieškantieji egzotiškesnių treniruočių bus laukiami Kauno sveikatos biuro specialistų vedamose Taiči mankštose, kur susijungs judesio plastika ir meditacija.

Vyresni kauniečiai taip pat kviečiami pasigilinti į sveikos mitybos subtilybes. Specialiai jiems parengti mokymai aprėps ne vien teoriją, bet ir praktiką. Trijų valandų trukmės paskaitose specialistai pristatys skirtingas temas, padės subalansuoti mitybą bei pasirinkti tinkamus maisto produktus. Užsiėmimai vyks porą kartų per mėnesį bei tęsis net ir po spalio.

Norint patekti į kai kuriuos renginius, būtina išankstinė registracija bei galiojantis Galimybių pasas. Kiekvieno senjoro bilietas į nemokamus renginius – pensininko pažymėjimas, sakoma Kauno miesto savivaldybės pranešime.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite