Angle down Atgal

Tapai mama? Turi naują geriausią draugą – motinišką kaltės jausmą

Motiniškas kaltės jausmas – tai lyg įkyrus giminaitis, ramybės neduodantis bosas arba tas „gatavas“ svečias, kuris 5-tą ryto dar vis neina namo. Visi mes jį turime, atkenčiame ir patyliukais pasižadame daugiau šitam nepasirašyti. Įkyriu draugu galima atsikratyti… O štai, ką daryti su motiniškos kaltės jausmu?

„Na, kaip aš nesugebėjau natūraliai pagimdyti?“, „Na, kokia aš motina, jei nesugebu maitinti krūtimi?“, „Aš per mažai būnu su vaiku, aš per daug dirbu, aš retai matau savo vaikus“, „Oi, ir maistas pas mano vaikus neekologiškas, ir aš tokia pavargus. Vaikai neturėtų manęs tokios matyti“, „AR AŠ ESU VERTA SAVO VAIKO?“…

Milijonai kaltinimų sukasi motinų galvose nuo pat pirmųjų minučių ja tapus. Ir man taip buvo… Lažinuosi, ir tu žinai šį jausmą.

Vienu ar kitu momentu motinystės laikotarpyje visoms taip būna. Vaikai nėra jau tokios trapios gėlės. Greičiau trenkit skyrybų su savo kaltės jausmu bylą ant stalo! Dirbanti mama yra tobula savo vaikams taip pat, kaip ir ta, kuri laiką leidžia namuose. Ir čia nėra jokio BET! Vaikai turi ryšį su mamomis nepaisant to ar pieną gėrė iš krūties, ar iš buteliuko. Apkabinti ir prisiglausti juk visos galime nepaisant to ar gaminame mes tą pieną, ar ne. Ir gimdyti šiais laikais galima, turbūt, šimtu skirtingų būdų… Svarbiausia, kad tas kūdikėlis atsidurtų ant jūsų rankų.

Kaltės jausmas niekam nereikalingas ir jis nepadeda judėti pirmyn. Tai kaip tas svečias, sėdintis iki 5 ryto. Gaišina mūsų laiką, okupuoja mūsų mintis. Nustokim klausyti tetų, uošvių ir senelių. Pamirškit mandagumą ir spirkit pro duris tą nelauktą svečią – kaltės jausmą.

Juk svarbiausia, kaip amerikiečiai sako, „Big picture“ – na, tas bendras vaizdas. Ar tai, dėl ko graužiesi šiandien, bus svarbu po 5 minučių, 10 ar 20 metų? Ne? Tuomet, net neverta galvoti, geriau apkabink vaiką, perskaityk knygą arba skaičiuokit kartu debesis, nes tai po daugybės metų ir bus tai, ką Jūsų vaikas tikrai atsimins su šypsena….

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite