Angle down Atgal

Talibanas skelbia, kad Pandžšyro slėnis „visiškai užimtas“

Talibanas pirmadienį paskelbė užėmęs paskutinį pasipriešinimo Afganistane rajoną – Pandžšyro slėnį.

Praėjusį mėnesį žaibiškai sutriuškinęs Afganistano kariuomenę ir šventęs paskutinių JAV karių išvykimą iš šalies po 20 metų trukusio karo, Talibanas puolė pajėgas, gynusias šalies šiaurės rytų kanuose esantį Pandžšyro slėnį.

„Su šia pergale mūsų šalis visiškai ištraukta iš karo liūno“, – sakė Talibano judėjimo atstovas spaudai Zabihullah Mujahidas (Zabihula Mudžahidas).

Vėlai sekmadienį vadinamasis Nacionalinis pasipriešinimo frontas (NRF), vienijantis Talibanui besipriešinančius kovotojus ir buvusias Afganistano saugumo pajėgas, pripažino Pandžšyre patyręs daug nuostolių ir pasiūlė nutraukti ugnį.

NRF priklauso vietos kovotojai, lojalūs Ahmadui Massoudui (Ahmadui Masudui) – legendinio su sovietais ir talibais kovojusių partizanų vado Ahmado Shaho Massoudo (Ahmado Šaho Masudo) sūnui, ir į Pandžšyrą pasitraukę buvę Afganistano saugumo pajėgų nariai.

Vėlai sekmadienį paskelbtoje atskiroje tviterio žinutėje NRF pranešė, kad per naujausias kovas žuvo jo atstovas Fahimas Dashty (Fahimas Daštis) – garsus Afganistano žurnalistas – ir generolas Abdul Wudodas Zara (Abdul Vudodas Zara).

NRF žadėjo kovoti su Talibanu, bet taip pat sakė, kad nori derėtis su islamistais. Pradiniai kontaktai jokio proveržio nenulėmė.

Pandžšyras garsėja tuo, kad jo kovotojai 9-ąjį dešimtmetį priešinosi sovietų kariams ir 1996–2001 metais valdžiusiam pirmajam Talibano režimui.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite