Angle down Atgal

Švietimo ministerija siūlo didinti studijų finansavimą skiriant tam 35 mln. eurų

Švietimo ministerija siūlo didinti aukštojo mokslo studijų finansavimą, per ateinančius ketverius metus tam skiriant 35 mln. eurų. 

Kaip spaudos konferencijoje teigė Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, trečiadienį Vyriausybei ketinama teikti pataisas dėl norminių studijų kainų kėlimo, ir tai, anot jos, iš biudžeto pareikalaus apie 35 mln. eurų.

„Mūsų siūlymas yra didinti valstybės finansavimą vienam studentui, taip pat mažinti kainų skirtumus tarp skirtingų studijų grupių“, – sakė ministrė. 

Pasak jos, sprendimai priimami siekiant didinti studijų kokybę, nes šiuo metu finansavimas vienam studentui yra vienas mažiausių tarp EBPO valstybių, ir nuo vidurkio Lietuva atsilieka maždaug dvigubai.

Viceministras Gintautas Jakštas teigia, kad šiuo metu finansavimas vienam studentui Lietuvoje siekia apie 4 tūkst. eurų.

„Dabartinės siūlomos kainos ateityje transformuotųsi į maždaug 25 proc. kainos padidėjimą, bet tai įvyks nuosekliai“, – pabrėžia jis.

Anot viceministro, studijų kaina vidutiniškai ketvirtadaliu galėtų pakilti per ateinančius 4-5 metus. 

Taip pat kitąmet bus siūloma apie tūkstančiu mažinti valstybės finansuojamų vietų skaičių universitetuose ir kolegijose, pasak G. Jakšto, bus numatyta apie 12 tūkst. vietų. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite