Angle down Atgal

Šventiniu laikotarpiu pataisos įstaigose konfiskuota daugiau kaip 150 litrų alkoholio, pradėti 25 ikiteisminiai tyrimai

Sustiprintos pataisos įstaigų pareigūnų pajėgos davė vaisių: konfiskuota daugiau kaip 150 litrų alkoholio ir pradėti 25 ikiteisminiai tyrimai dėl narkotinių medžiagų.

Įgyvendinant įvairias draudžiamų daiktų patekimo į laisvės atėmimo vietas užkardymo priemones per dvi šventines savaites pataisos įstaigose paimta 120 vnt. mobiliųjų telefonų, beveik 100 vnt. mobiliųjų telefonų ir kompiuterių priedų (atmintinių, SIM kortelių, įkroviklių ir kt.). Taip pat užkardyti net 25, kaip įtariama, narkotinių ar psichotropinių medžiagų patekimo į pataisos įstaigą atvejai. O ant nuteistųjų šventinio stalo nepateko daugiau kaip 150 litrų alkoholio – apie 130 litrų raugo ir beveik 25 litrai alkoholio ir skysčio, turinčio alkoholio kvapą.  

Alkoholio ir raugo pareigūnai aptiko ne tik spintelėse, batų dėžėse, kitose jau gerai pareigūnams žinomose vietose, bet ir iš šiukšlių maišuose, tualetuose, kanalizacijos šulinyje. Keletą paslėptų plastikinių butelių su alkoholio kvapą skleidžiančiu skysčiu rasta net nuteistųjų koplytėlėje.

Pataisos pareigūnai šventines savaites mobiliuosius telefonus traukė ne tik iš įprastinių slėptuvių, įrengtų įvairiuose balduose, induose, lubose, grindyse, maisto ir higieninių priemonių pakuotėse, bet iš veidrodžių, ventiliacijos angos, šviestuvo, šildymo broilerio, stalo kojos, rado užkastus kieme žemėje, paslėptus po tujomis, aptiko nuteistojo burnoje ir kitose kūno ertmėse.

Atliekant vieno nuteistojo visuminę kratą, sėdmens srityje ieškikliu buvo nustatytas svetimkūnis. Iš pradžių nuteistasis svetimkūnio būvimą savo organizme neigė, bet vėliau sutiko pareigūnams atiduoti kūno ertmėje slėptus „lobius“ –  ne tik juodos spalvos paketą, kuriame buvo mobiliojo ryšio telefonas „L8 STAR“, dvi SIM kortelės, bet ir dar du permatomus paketus su, kaip įtariama, narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 259 str.

Daugiausia, kaip įtariama, narkotinių ir psichotropinių medžiagų šventinėmis dienomis pareigūnai aptiko nuteistiesiems siųstuose laiškuose – narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis impregnuojami įvairūs popieriaus lapai – laiškai, atvirukai ir pan., tikint, kad pareigūnai to nepastebės. Šių medžiagų rasta ir spintelės duryse įrengtoje slėptuvėje, lovos čiužinyje, tualete, pieštukinio dezodoranto flakonėlyje ir net kištukiniame lizde. Jo viduje prie nuteistojo lovos aptikta laikraščio skiautė su viduje neaiškios augalinės kilmės medžiagos grūdeliais.

Narkotines, kaip įtariama, medžiagas Šiaulių tardymo izoliatoriuje kalinčiam asmeniui buvo bandoma perduoti ir sportiniuose bateliuose – jie buvo paslėpti po kairės kojos padu.

Šiemet, palyginti su praėjusiais metais, Kalėjimų departamente pradėta tris kartus daugiau ikiteisminių tyrimų dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu,

ELTA 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite