Angle down Atgal

Sveiki ir gražūs dantys: ar teisingai juos prižiūrite?

Rodos, kiekvienam aišku, kad prižiūrėti dantis yra įprasta, nieko nestebinanti kasdienė rutina, tačiau ar tikrai žinome, kaip tą daryti teisingai? Neretai yra dalykų, apie kuriuos tiesiog nepagalvojame ar pamirštame. Pirmiausia, svarbu suprasti, kad teisinga dantų priežiūra daro tiesioginę įtaką jų tolimesnei sveikatai. Tad aptarkime pagrindinius dalykus, kuriuos reikia žinoti, jeigu norite kuo ilgiau išlaikyti dantis sveikus ir estetiškos išvaizdos. 

Kiek dėmesio skiriate tarpdančiams?

Visų pirma, tarpdančiai reikalauja ypatingos priežiūros. Juose besikaupiantys ir neišvalomi maisto likučiai, nešvarumai sukelia nemalonų burnos kvapą, sudaro palankią terpę karieso atsiradimui. Todėl labai svarbu reguliariai valyti tarpdančius specialiu siūlu, mat vien su dantų šepetėliu to padaryti nepavyks. Be to, prisiminkite ir tai, kad valyti dantis šepetėliu reikia šluojamaisiais judesiais. Gera alternatyva tarpdančių siūlui - irigatorius, kurio dėka pašalinsite mikrobus iš sunkiai prieinamų burnos ertmės vietų. Šis įtaisas veikia vandens srovės pagalba. 

Profesionali dantų higiena

Turbūt daugeliui gali atrodyti, kad dantis idealiai galime išvalyti ir patys, o užtenka žinoti, kad tai reikia daryti du kartus per dieną. Deja, iš tikrųjų taip nėra. O tam, kad išlaikyti sveiką jų būklę, ypatingai svarbu reguliariai lankytis pas odontologą ir tam tikrais intervalais atlikti reikiamas procedūras. Viena tokių - profesionali burnos higiena, kurią atlieka specialistas. Procedūros metu pašalinami susikaupę ir sunkiau namų sąlygomis išvalomi nešvarumai, dantų apnašas, taip pat dėl šios procedūros mažėja polinkis dantenoms kraujuoti. 

Profilaktiniam patikrinimui pas odontologus reikėtų apsilankyti bent kartą, o geriausia, jei skirsite tam laiko du kartus per metus. Atminkite, kad vizitai pas odontologus - puiki profilaktikos priemonė prieš įvairias dantų problemas, nemalonius pojūčius ir ligas. 

Norint turėti sveikus dantis ir apskritai džiaugtis gera savijauta, būtina atkreipti dėmesį į savo mitybą. Dantims ypač kenkia daug angliavandenių turintys maisto produktai ir saldumynai. Vartokite juos saikingai, o suvalgę tokių produktų praskalaukite dantis. Rūpinkitės subalansuota mityba, kad gautumėte kuo daugiau naudingų medžiagų. Džiaukitės gražia šypsena ir puikia sveikata! 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite