Angle down Atgal

Epidemiologas perspėja: „koronaviruso liežuvį“ galima laikyti nauju viruso ligos simptomu

Sveikatos ekspertai fiksuoja naujus ir neįprastus COVID-19 ligos simptomus. Karščiavimas, nuovargis ir sausas kosulys labiausiai paplitę viruso požymiai, tačiau neseniai pacientams nustatytas ir keistas simptomas, sukeliantis infekciją burnoje.

Daugelis užsikrėtusiųjų COVID-19 pastebi, kad jų liežuvis apsinešęs apnašomis. Su tokiu simptomu susiduria maždaug kas penktas sergantysis. 

Įprastiniai ir dažniausiai pasireiškiantys koronaviruso simptomai – kosulys, karščiavimas, skonio ir uoslės praradimas. 

Pastaruoju metu pastebimi ir kiti koronaviruso simptomai. Sergantieji skundžiasi gerklės, raumenų ir galvos skausmu, pykinimu, viduriavimu. 

Sveikatos ekspertai atkreipia dėmesį, kad yra dar vienas požymis, galintis išduoti, kad sergate COVID-19. 

Londono karališkojo koledžo epidemiologo Tomo Spectroro atliktas tyrimas rodo, kad kas penktam pasireiškia vadinamasis „koronaviruso liežuvis“ ir burnos srities opos. 

Pasak epidemiologo, šie neįprasti simptomai pasireiškia vis dažniau.

Liežuvis pakeičia spalvą – visas arba dalimis apsineša baltų apnašų dėmėmis, kartais patinsta. Tai nėra kenksminga būklė, liežuvio apnašos savaime išnyksta per kelias dienas.

Sveikatos ekspertai ragina atkreipti dėmesį į savo savijautą, ar kartu nejaučiate koronaviruso simptomų. Jeigu kartu su burnos infekcija kamuoja kuris nors viruso simptomas – didelė tikimybė, kad užsikrėtėte COVID-19.

Pagal News18.com.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Sponsored video

Taip pat skaitykite