Nuotraukos Justės Porakės
Angle down Atgal

Sveikatos biuras sukvietė į šeimų žygį „Be jokios taršos!“

Šeštadienį įvykęs Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Šeimų žygis 2020“ sukvietė bemaž tūkstantį miestiečių pakeliauti po gražiuosius Kurtuvėnų regioninio parko miškus ir taip išreikšti rūpestį dėl didėjančios taršos miestuose. Visiems žinoma, kad kelionei į darbą, mokyklą, parduotuvę pasirinkę aplinkai draugišką priemonę – viešąjį transportą, dviratį, paspirtuką ar kelionę pėsčiomis – gyventojai padeda „atkimšti“ miestų gatves, sumažinti oro taršą. Be to, užsiima būtinąja fizine veikla. Todėl tai atneša ne tik ekonominės naudos, bet ir gerina asmens ir visuomenės sveikatą.

Žygeiviai keliavo vienu iš trijų pasirinktų maršrutų: trumpuoju - „Pumpuriukų“ (6 km), vidutiniu – „Napoleono“ (apie 12 km), ilguoju – „Spartuolių“ (apie 20 km). Grįžę smaginosi šeimų varžytuvėse su mediniais žaidimais, mokėsi dantukų priežiūros žaisdami „Šypsenos kelią“, gamino ir leido aitvarus, lankė Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centro ekspoziciją, dalyvavo kitose veiklose.

Organizatoriai be galo dėkingi visiems, kurie prisidėjo prie mūsų renginio sėkmės: Kurtuvėnų Regioninio parko direkcijai, priėmusiai bemaž tūkstantinį būrį svečių, Šiaulių „Aušros“ muziejaus edukatoriams, kurie siūlė pasigaminti apyrankes iš odos, papuošalus iš žalvario, nusikalti monetą ir nusivyti akmenukų virvutes, Šiaulių universiteto Botanijkos sodo darbuotojams, vaišinusiems gardžia arbata, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariams, išvirusiems sočios grikių košės, vaikų švenčių organizatoriams „Linksmiausios šventės“, skraidinusioms muilo burbulus ir papuošusius mažuosius renginio dalyvius ypatingu makiažu, Lietuvos skraidančiojo disko federacijos sportininkams, pamokiusiems lėkščiasvydžio technikos. Ypatingą padėką skiriame Lietuvos skautijos Šiaulių krašto Šiaulių tunto tuntininkui, mokytojui Remigijui Pozniakovui bei skautams, parengusiems žygeiviams specialių užduočių.

Žygio dalyviai konkrečiais veiksmais įkūnijo šių metų Europos judumo savaitės šūkį „Be jokios taršos!“ Jie ne tik „įdarbino“ ekologinę judėjimo priemonę - savo kojas, bet ir šiukšlių iš žygio parnešė. Mat tokią užduotį buvo gavę iš sumaniųjų skautų.

Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje, kasmet vykstanti rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija vietos valdžios institucijos ir įmonės skatina darnų transporto priemonių naudojimą, kviečia visuomenę išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį, vyksta įvairios šviečiamosios, pramoginės veiklos. Savaitę vainikuoja tradicinė Diena be automobilio, raginanti bent vienai dienai visus atsisakyti nuosavo automobilio.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite