Angle down Atgal

Svarstoma atsisakyti privalomų COVID-19 testų kompensavimo

Daugėjant susirgimų COVID–19, valstybė gali nebekompensuoti savanoriškai apsisprendusių nesiskiepyti darbuotojų testų, už juos turėtų mokėti darbdaviai arba darbuotojai, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Jeigu situacija nesikeičia ir vakcinavimo tempai nespartėja ir yra dar pakankamai nemažas nepasiskiepijusių darbuotojų skaičius tam tikrose veiklos srityse, ar neturėtų testavimo privalomumo ir kaštų pasiimti darbuotojai arba darbdaviai“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė ministrė.

Šiuo metu šiuos testus kompensuoja valstybė.

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį taip pat teigė, kad svarstoma galimybė, jog už darbuotojų testus dėl COVID-19 galėtų mokėti darbdaviai.

„Matyt, kad turėsime grįžti prie klausimo, kiek dar biudžetas turi mokėti už testus, t. y. mokesčių mokėtojai, o kiek jau reikėtų, kad atsakomybes prisiimtų ir darbdavys“, – trečiadienį per Vyriausybės posėdį kalbėjo I. Šimonytė. 

Privalomas gamybos įmonių darbuotojų, kurie nėra persirgę koronavirusu ar  nepasiskiepiję, testavimas kas 7–10 dienų įsigaliojo rugsėjo viduryje.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite