Angle down Atgal

Svarbiausia – būti kartu

Karantino metu pajaustas akių kontakto, apkabinimo, šypsenos, bendravimo, kuris leidžia mums visiems pasijusti reikalingiems ir svarbiems, stygius, leido suprasti, kas svarbiausia vaikams, turintiems negalią, ir suteikė noro susitelkus pamėginti praskaidrinti jų kasdienybę.

Norėdama prisidėti prie vaikų gerovės, Švenčionių pradinės mokyklos lavinamosios klasės mokytojos Inos Petrovskienės suburta komanda inicijavo socialinį bendruomenės projektą „Svarbiausia – būti kartu“, skirtą Švenčionių pradinės mokyklos lavinamosios klasės ir kitų Švenčionių rajono savivaldybės ugdymo įstaigų mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymo poreikių. Projekto veiklų įgyvendinimas finansuojamas iš Britų tarybos programos „Active Citizens“, kurią Lietuvoje įgyvendina Politikos tyrimų ir analizės institutas.
2020 m. gegužės–birželio mėnesiais 25 projekto dalyvių laukė staigmena – „Gyvų žaislų“ personažų vaizdo skambučiai. Pokalbiai su mylimiausiu herojumi ir jo parinktos individualios užduotys leido vaikams pasijusti, kad jie yra svarbūs, ypatingi ir reikalingi.
Projekto veiklos Švenčionių pradinės mokyklos lavinamosios klasės mokinius pradžiugino ir Mokslo metų baigimo proga. Šventės metu kartu su mokiniais žaidė, šoko, dalyvavo ilgiausio burbulo varžybose, lankstė balionus Supermenė, o renginio pabaigoje vaizdo skambučiu visų laukė neįprastas pasakų herojaus sveikinimas.
Pasak Švenčionių pradinės mokyklos lavinamosios klasės auklėtojos Lenos Plotnikovos, „tai buvo gražus gestas, kurio nesukrausi į dėžutę ir nepadėsi ant lentynos, bet kuris palietė vaikų širdis ir sielas šiuo nelengvu laikotarpiu, kai visi buvome įkalinti savo mažuose pasaulėliuose. Projekto dėka buvo praskaidrinta vaikų nuotaika, pagerinta savijauta“.
Nuotaikingos projekto veiklos ne tik praskaidrino vaikams ir jų tėvams nuotaiką, sukūrė teigiamų emocijų, bendrystės bei jaukumo jausmą, bet ir suartino bendroms veikloms, norui veikti skirtingo amžiaus, skirtingų sričių, skirtingų požiūrių žmones. Priminė mums visiems, kad daugybė dalykų galime keisti ir kurti mes patys, nes svarbiausia – būti kartu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite