Angle down Atgal

Svajonės link: Naujasis mados duetas žada nustebinti

Mindaugas Jonušas vienas iš tų asmenybių, kuris domisi daugeliu veiklos sričių, jis atidžiai stebi jį supantį pasaulį ir ten randa įkvėpimo kūrybai. Čia jis sutinka žmonių, kurie savo pavyzdžiu įkvepia kitus žmones būti išradingais, ieškoti veiklos, kuri padėtų realizuoti save ir teiktų džiaugsmo. Susipažinęs su dailiųjų amatų entuziastais, jis patiria, jog tai sritis, teikianti daugybę galimybių kovoti už savo laimę, nešti džiaugsmą, grožį į kiekvieno žmogaus buitį.

Asmeninio archyvo nuotrauka
Asmeninio archyvo nuotrauka
Ž.V. Fotografija
Ž.V. Fotografija

Pasinerti į vaizduojamosios kūrybos veiklą Mindaugą Jonušą paskatino darbas Floristikos salone. Pavasaris paskatino Mindaugą Jonušą sukurti ypatingą foto projektą. Kolegės patarė foto kūrinį patalpinti mados žurnale ir po kiek laiko ateina žinia, kad tuo darbu žurnalas susidomėjo.

Tai suteikė daugiau pasitikėjimo ir drąsos apie džiugų įvykį pasidalinti įspūdžiais su mados pasaulio žmonėmis, kaip antai Diana Lavecka ir išgirdo patarimų nemesti kūrybos. Tad kviečiame pokalbiui apie madą, jos populiarinimą ir Mindaugo Jonušo kūrybinius atradimus, kuriems jį įkvėpė gėlės, bei rūbų stilistė ir foto modelis Diana Lavecka.

Kaip mada atsirado jūsų gyvenime?

Nuo pat mažens mada - buvo man įdomi. Visada stengiausi kreipti dėmesį į tai, kas tuo metu madinga ir paklausu, skoninga. Taip pat mėgau, turbūt, nuo paauglystės sekti TV projektus ir laidas, kurios susijusios su modeliais ir jų pasauliu. Bendradarbiaujant su internetinės žiniasklaidos priemonėmis teko bendrauti su įvairių profesijų žmonėmis, taip pat ir su aprangos specialistais, bei švenčių organizatoriais, fotomenininkais. Jų entuziazmas užkrėtė ir mane. Ėmiau ieškoti bendraminčių, norinčių išmėginti save, mokantis madų populiarinimo šiuolaikinėmis vaizdo fiksavimo priemonėmis. Tai manau, kad man, kaip dabar pradedančiam veiklą mados pasaulyje, tas troškimas būti joje augo palaipsniui.

Kas buvo jūsų gyvenime lūžiu, kuris leido suprasti, kad tai verta bandyti?

Po vienos sėkmingos fotosesijos, kurios kūrinys netikėtai pateko į tarptautinius vandenis - užaugo sparnai. Taip nutiko dėl to, kad man tai buvo tikrai netikėta. Teko išgirsti linkėjimų, kad ir toliau dirbčiau reklaminėse modelių fotosesijose, tobulinčiau darbo su vaizdo kūrimo technika įgūdžius ir štai turiu jau penkias reklamines fotosesijas, kurios reprezentuoja įmones. Kartais atsitiktinumas tampa viltimi, kuri dovanoja netikėčiausius dalykus, apie kuriuos kažkada galvojai ar svajojai. Labai svarbu, manau, klausytis savo širdies balso - ji neklysta ir man ji šnibžda, kad tai galėtų tapti sėkminga kūryba.

Jūs dirbate komandoje, o ne vienas - papasakokite apie ją plačiau.

Taip esu dėkingas, kad šioje komandoje ne vienas talentingas žmogus. Juos renkuosi, pasikliaudamas širdies nuojauta, ir džiaugiuosi, kad tie pasirinkimai sėkmingi. Turiu komandoje ir profesionalią fotografę - stilistę, kuri, kaip tik studijuoja mados pasaulio naujoves, galiausiai renkami modeliai, kurie, mano galva, visą šį mados reklamos kūrybos dvelksmą ir entuziasto viziją mano gyvenime papildys profesionalumu. Esu širdingai dėkingas, kad pavyko rasti palaikymą ir paramą prie naujos kūrybos slenksčio.

Stilistė Diana Lavecka dar atviriau prabilo mūsų skaitytojams.

Kaip gimė mintis prisijungti prie Mindaugo mados komandos?

Nuo jaunatves norėjau save išbandyti modelio sferoje, nuo pat pirmos fotosesijos supratau, kad tai yra mano! Šia vasara nusprendžiau rimčiau į tai pažiūrėti. Paieškose nauju iššūkiu susipažinau su Mindaugu. Po kai kurio laiko bendravimo papasakojau jam kad mokaus mados dizaino, kad stilizuoju ir organizuoju pati fotosesijas. Tada gavau pasiūlymą iš Mindaugo būt ne tik modeliu bet ir prisijungti prie jo komandos, kaip stilistė. Supratau, kad tai yra iššūkis kurio aš ieškojau. Ir tai man tapo stimulu ir viltimi irtis madoje į gilumą.

Kaip žadate stebinti šalies visuomenę?

Prie Mindaugo komandos prisijungiau labai rimtai nusiteikus ir su didele motyvacija, kuri auga kasdien. Esu sau nusibrėžus nepaprastus tikslus ir noriu su Mindaugo komanda palikti didelį pėdsaką mados pasauliyje. Verta mus sekti ir stebėti mūsų darbus, o galbūt ir prisijungti prie komandos.

Kokių netikėtų projektų galima sulaukti?

Planuoju išspausti viską! Netikėtos vietos ir įdomūs įvaizdžio sprendimai laukia jūsų! O laukti verta, mat visa mūsų komanda planuoja pristatyti net foto projekto trilogiją. Jaučiuosi, kad esu ištraukusi tikrai laimingą gyvenimo bilietą, kuris man dovanojaa netikėtas pažintis ir galimybes, kurios padeda suprasti, kad esu teisingai pasirinkusi gyvenimo kelią ir kasdien tikslingai jo einu.

Parengė - Virginija Pletkaitė

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite