Angle down Atgal

Šv. Florijono dieną pasveikintas ir Kauno rajono meras V. Makūnas – savanoris gelbėtojas

Elektroninėje erdvėje pasveikinęs ugniagesius profesinės šventės proga, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas taip pat sulaukė sveikinimų: meras yra ne tik ugniagesių komandos globėjas, bet ir savanoris gelbėtojas.

Savivaldybėje apsilankę Kauno rajono ugniagesių savanorių draugijos vadovai Klemensas Narkevičius ir Alfredas Kasperavičius dėkojo merui ir Administracijos direktoriui Šarūnui Šukevičiui už pagalbą steigiant savanorių komandą. „Be jūsų paramos nebūtų nei atnaujintos technikos, nei naujų uniformų“, – kalbėjo A. Kasperavičius.

ELTA primena, kad prieš penkerius metus įsteigta Kauno rajono savanorių ugniagesių komanda buvo pirmoji Lietuvoje. Šiuo metu, gesinant gaisrus, kartu su profesionalais dalyvauja ir 80 savanorių, dar 20 jaunuolių lanko mokymus.

„Kadaise mokėmės iš lenkų ir vokiečių, kur savanoriškos veiklos idėjos gyvuoja daugybę metų, o dabar pagal kai kuriuos rodiklius juos sparčiai vejamės. Kaimynai mums ypač pavydi pilietiško jaunimo, kuris noriai įsilieja į savanorių gretas“, – džiaugėsi K. Narkevičius.

Į savanorių gretas įstojo daug ūkininkų, verslininkų, studentų, neretai tėtis savanoris kartu atsiveda ir sūnų. „Mes didžiuojamės žmonėmis, kuriems neatlygintina tarnystė yra garbės ir pilietiškumo reikalas“, – kalbėjo meras.

Pasak mero patarėjo Edmundo Mališausko, Kauno rajono ugniagesiai yra įgyvendinę daug bendrų projektų su kolegomis iš Punsko (Lenkija) ir Lipės (Vokietija). Šios priemonės padėjo atnaujinti gaisrinių pastatus, įsigyti naujos technikos, tobulinti profesinius įgūdžius.

 Ryčio Velžio ir Algirdo Žandaro vadovaujama Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnyba yra viena geriausių šalyje. Ugniagesiai ne tik gesina gaisrus, bet ir aktyviai dalyvauja prevencinėje veikloje, talkina iškilus potvynio grėsmei, likviduoja avarijas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite