Angle down Atgal

Susitikome su rašytoju

Vytautas Račickas – mėgstamas ir labiausiai skaitomas vaikų bei jaunimo autorius. Tai vienas produktyviausių lietuvių rašytojų, kuriančių vaikams.

V. Račickas yra parašęs labai daug knygų. Jo kūriniai bibliotekos lentynose neužsiguli, dažnai atsiduria skaitomiausių ir populiariausių knygų sąraše bei pelno įvairius apdovanojimus. Unikalus jis ir tuo, kad savo parašytas knygas išleidžia pats. Kodėl reikia skaityti? Šiuo klausimu V. Račickas pradėjo susitikimą su 3-4 ir 5-6 klasių skaitytojais Žiežmarių gimnazijoje.

Mokiniai pasakojo, kodėl skaito knygas. Vieni teigė, kad yra įdomu ir smalsu sužinoti, kas nutiks knygos veikėjams, kiti manė, kad tie, kurie skaito, – auga ne į ūgį, bet į protą. V. Račickas paaiškino, kad skaitant knygas ne tik lavinamas žmogaus protas, vaizduotė ir mąstymas, bet ir patiriamas skaitymo džiaugsmas. Juk kartais pradėjęs skaityti knygą negali nuo jos atsiplėšti.

Vaikystėje pats rašytojas skaitė prie žibalinės lempos, bet tėvai ir tos ilgai žibinti neleido, tad su broliu pasakomis mėgaudavosi po antklode pasišviesdami prožektoriumi.

Susitikime, kurį organizavo lietuvių kalbos mokytoja Renata Kisnierienė, Vytautas Račickas skaitė ištraukas iš savo kūrinių: „Natas Muntus – mano draugas“, „Gyveno kartą Lukošiukas“. Rašytojas iš karto rado bendrą kalbą su auditorija, užduodamas klausimus ir sulaukdamas daug ir įvairių vaikiškų pamąstymų. Mokiniai smalsavo, kaip sukuriamos tokios nuotaikingos ir linksmos knygos.

Pasak autoriaus, visos istorijos paimtos iš gyvenimo. Mokiniai po renginio turėjo galimybę įsigyti patinkančių ar dar neskaitytų V. Račicko knygų su autografu. Pasidalijęs savo kūrybine patirtimi su mokiniais, mokytojais, rašytojas baigė savo pamoką. Teko grįžti į kasdienybę, kurioje galioja visai kitokie dėsniai nei stebuklingame prozos pasaulyje... Dėkojame Vytautui Račickui už atskleistą kūrinių grožį, šviesius asmeninius pavyzdžius.

Renata KISNERIENĖ

Aldona Steponavičienė

Žiežmarių gimnazijos mokytojos

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite