Angle down Atgal

Susitikimuose su JAV ambasados atstovais žvelgta į ateitį

Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ambasados Lietuvoje kultūros atašė Caitlin Nettleton ir ambasados darbuotoja Greta Armonaityte. Akcentuota būtinybė plėsti JAV ambasados Lietuvoje ir Mažeikių rajono įstaigų bendradarbiavimo spektrą.

Susitikimo metu kalbėta apie Lietuvos ir JAV santykių ypatumus, bendradarbiavimą su Mažeikių rajono Merkelio Račkausko gimnazija, pristatyta ambasados vykdoma „Mažųjų grantų“ programa. Ji skirta remti projektams, kuriais tausojama ir atkuriama aplinka, kartu didinant žmonių gerovę ir pragyvenimo šaltinius bei išlaikant  tinkamą pusiausvyrą tarp žmonių poreikių ir aplinkos apsaugos reikalavimų. JAV ambasados atstovės paragino brandinti idėjas, pretenduojančias į „Mažųjų grantų“ programos paramą.

Kalbėta ir apie Tarptautinį Mažeikių meno festivalį, galimybes jame dalyvauti ir meno kolektyvams – teatrų trupėms, orkestrams, chorams ir kt. – iš JAV. Šis pasiūlymas ambasados atstoves sudomino. 

Tą pačią dieną ambasados kultūros atašė C. Nettleton susitiko su Merkelio Račkausko gimnazijos bendruomene. Viešnia 9–12 klasių mokiniams pasakojo apie JAV ir Lietuvos santykius. Ji susitiko ir su šioje gimnazijoje dirbančiu anglų kalbos mokytojo asistentu Louisu Higuera, vienu iš šešių „Fulbright ETA“ studentų, šias metais iš JAV atvykusių į Lietuvą. Pokalbyje su moksleiviais C. Nettleton atkreipė į mūsų tautai būdingas vertybes – glaudų ryšį su gamta, tamprius giminystės santykius, paragindama tai saugoti ir puoselėti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite