Angle down Atgal

Suplevėsavo Vidiškių vėliava

Net Vidiškėse ne visi žinojo, o kai kas ir iš žinojusių spėjo pamiršti, jog Vidiškių gyvenvietė ir visa seniūnija turi vienus iš svarbiausių heraldikos atributų – herbą ir vėliavą. Vidiškių herbas (etalono autorius – Juozas Galkus) patvirtintas 2015 m. liepos 16 d. LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu, tais pačiais metais, švenčiant Žolinę, buvo pašventintas. Suplevėsavo ir Vidiškių vėliava. Trumpam.

O šiemet ir herbą, ir vėliavą „atradęs“ Vidiškių seniūnas Alfredas Aškelėnas nusprendė jų stalčiuje nelaikyti. Pasitarus su bendruomene, priimtas sprendimas iškelti vėliavą viename iš svarbių kelių sankirtos taškų: šalia bažnyčios, pakeliui į Vidiškių gimnaziją, prie gyvenvietės paminėjimo metams įprasminti skirto atminimo akmens. Užsakytas ir sumontuotas stiebas vėliavai, o rugpjūčio pabaigoje pakilo ir pati vėliava.

Joje, mėlyname ežero spalvos fone, kaip ir Vidiškių herbe -sidabrinė pelėda, dešine koja laikanti raudoną knygą. Pelėdos snapas, kojos ir knygos lapai – auksinės spalvos. Kiekviena spalva turi savo reikšmę: mėlyna – vandens, gamtos simbolis, sidabrinė – išminties ir santūrumo, raudona – gausos ir šilumos, auksinė – šviesos simbolis.

Vidiškių seniūnas Alfredas Aškelėnas džiaugiasi, kad jaunieji vidiškiečiai, eidami į gimnaziją nuo šiol kas rytą matys savo gyvenvietės vėliavą, ji pasitiks į bažnyčią einančius, į namus grįžtančius, ją pastebės ir keliu pravažiuojantys. Ir dar seniūnas pasidžiaugė, kad atsirado iniciatyvių vidiškiečių, kurie suskubo palei gyvenvietės metus įamžinantį akmenį pertvarkyti teritoriją, pasodino gėlių. Tai – pagarbos savo kraštui ir čia gyvenantiems ženklai.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite