Angle down Atgal

Sulaikytas skiepų pažymų pardavėjas

Jungtinės Karalystės policija sulaikė vyrą, kuris Anglijoje pardavinėjo pažymas apie skiepus nuo Covid-19.

 

Nors Anglijoje vadinamieji skiepų pasai neįvesti, privačiam verslui palikta galimybė iš savo klientų reikalauti patvirtinimo apie vakciną. Tokios pažymos praverčia ir keliaujant į užsienį – taip išvengiama su pandemijos valdymu susijusių apribojimų.

Skelbiama, kad sulaikytas asmuo pažymas pardavinėjo už 750 svarų sterlingų. Nelegalią paslaugą „The Sun“ žurnalistai pastebėjo socialiniame tinkle „Telegram“, apsimetę susidomėjusiu žmogumi jie patikrino, ar ši sukčiavimo schema veikia.

Pseudonimu „Doctor J“ žinomas tinklo vartotojas žadėjo, kad gali pasirūpinti neskiepyto žmogaus įrašu apie vakcinaciją NHS sistemoje.

Užsakius paslaugą po 4 dienų neskiepytas žmogus savo paskyroje NHS programėlėje išvydo, kad jo statusas pasikeitė – jis buvo pilnai paskiepytas „Pfizer“ vakcina, savininkui suformuotas unikalus QR kodas. Nutarus išbandyti, ar klastotė veikia, su ja pavyko patekti į vieną Londono naktinį klubą, kuriame iš lankytojų reikalaujama patvirtinti faktą apie skiepus.

Kodas suveikė ir einant į Luvro muziejų Paryžiuje, jis tiko pildant JK vyriausybės anketą, skirtą keliaujantiems.

Paviešinus šiuos duomenis sulaikytas 23 metų vaikinas iš Hampshire’o. Vietos policija sakė turėjusi duomenų, kad jis užsiima skiepų pažymų klastotėmis Basingstoke ir aplinkinėse teritorijose.

„Tyrimą atliekantys pareigūnai bendradarbiauja su laikraščiu, vyriausybės Sveikatos ir socialinės rūpybos departamentu, Anglijos NHS“, – sakė policijos atstovas.

Teigiama, kad NHS iš savo duomenų bazių jau šalina vardus tų, kurie galimai įsigijo klastotes.

Gali būti, jog sukčius turėjo bendrininkų sistemoje, mat įsilaužimo žymių į NHS kompiuterinius tinklus kol kas nepastebėta.

JK vyriausybė skiepų pasus laisvalaikio ir pramogų renginių lankytojams žadėjo įvesti rugsėjo pabaigoje, tačiau persigalvojo ir šią priemonę pasiliko „atsarginiam planui“, kuris galbūt bus taikomas žiemą.

Anglija.Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite