Angle down Atgal

Stiprėjant ryšiams, taivaniečiai Lietuvos e. parduotuvėse leido dešimtis milijonų eurų

Taivano gyventojai smarkiai padidino išlaidas Lietuvos internetinėse parduotuvėse, pastaraisiais mėnesiais sustiprėjus ryšiams tarp Vilniaus ir Taibėjaus, kurį Kinija laiko savo valstybės dalimi.

Taivano institucijų duomenys rodo, kad septynių didžiųjų salos miestų gyventojai nuo vasario iki birželio pabaigos Lietuvos parduotuvėse atliko apie 112 tūkst. atsiskaitymų kreditinėmis kortelėmis, jų bendra vertė viršija 2,5 mlrd. Taivano naujųjų dolerių (apie 76 mln. eurų).

„Lietuva tapo viena iš dešimties populiariausių internetinio apsipirkimo krypčių Taivano vartotojams“, – tviteryje rašė Taivano ekonomikos ir kultūros atstovė Jungtinėse Valstijose Bi-khim Hsiao, pati pasidalinusi nusipirkto lietuviško alaus nuotrauka.

„Vienas dalykas aiškus. Taivaniečiai nuoširdžiai dėkoja už tarptautinės bendruomenės gerumą ir pagalbą“, – teigė ji.

Daugiausiai – apie 1 mlrd. Taivano naujųjų dolerių – Lietuvoje išleido sostinės Taibėjaus gyventojai, skelbia vietos portalas „United Daily News“ (UDN).

Lietuvos ir Taivano diplomatiniai santykiai šiemet pastebimai stiprėjo – Taivanas liepą paskelbė Lietuvoje atskirai nuo Kinijos atidarysiantis savo atstovybę, kurios pavadinime bus vartojamas neoficialus šios salos pavadinimas.

Kinija priešinasi Taivano pavadinimo naudojimui ir vengia bet kokiu atveju vartoti žodį „Taivanas“, kad tai nesuteiktų salai tarptautinio legitimumo.

Reaguodama į planus atidaryti Lietuvoje atstovybę su Taivano pavadinimu, Kinija atšaukė ambasadorių Lietuvoje ir nurodė Lietuvai atšaukti atstovą Pekine.

Lietuva taip pat dovanoja Taivanui vakcinų nuo koronaviruso.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite