Angle down Atgal

Ste­bi­nan­ti gam­ta: už­fik­suo­tas nie­ka­da anks­čiau ne­re­gė­tas gel­to­nas ping­vi­nas

Gam­ta su­ge­ba nu­ste­bin­ti, bet ar esa­te ma­te gel­to­ną ping­vi­ną? To­kį anks­čiau ne­re­gė­tą paukš­tį tarp tūks­tan­čių juo­dai bal­tų ping­vi­nų Pie­tų At­lan­to van­de­ny­no sa­lo­je už­fik­sa­vo bel­gų fo­tog­ra­fas Yve­sas Adam­sas (Yves Adams).

Y. Adamsas vadovavo dviejų mėnesių trukmės ekspedicijai, kurios metu sustojo Pietų Džordžijos saloje, kad nufotografuotų daugiau nei 120 000 narių karališkųjų pingvinų koloniją. Smokingų jūroje fotografas pastebėjo ryškiai geltonomis plunksnomis pasidabinusį pingviną.

„Niekada nesu tokio ne tik matęs, bet ir apie tokį pingviną girdėjęs. Mums pasisekė, kad jis buvo pakankamai arti ir nesislėpė kolonijoje. Įprastai čia paukščių tiek, kad paplūdimyje net neįmanoma judėti. Galite įsivaizduoti, kaip pašėlome – metėme iš laivo iškrovinėjamą saugos įrangą ir čiupome fotoaparatus“, – pasakojo Y. Adamsas.

Yves Adams/Kennedy News nuotr.
Yves Adams/Kennedy News nuotr.

Akį patraukęs pingvinas buvo „leucistinis“ – jo ląstelės nebegamina melanino, dėl ko juodos plunksnos tapo geltonos ir kreminės spalvos. Mokslininkai įtaria, kad šio atvejo pastebėjimas yra naujos plunksnų pigmento klasės atradimas.

Parengta pagal Boredpanda.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite