Angle down Atgal

Specialiųjų tyrimų tarnyba pasitiki Druskininkų pateiktomis išvadomis

Druskininkų savivaldybė gavo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos raštą, kuriame konstatuota, jog susipažinusi su Druskininkų savivaldybės pateikta išvada dėl korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo, STT priėmė sprendimą neatlikti korupcijos rizikos analizės Druskininkų savivaldybės analizuotose srityse.

Druskininkai, kaip ir visos kitos šalies savivaldybės, gauna iš STT tam tikras temas, pagal kurias pačios savivaldybės atlieka analizę antikorupcijos aspektu ir pateikia STT savo išvadas. Specialiųjų tyrimų tarnyba išnagrinėja gautas išvadas ir nusprendžia, ar sutikti su jomis, ar pradėti savo tyrimą.

Pagal Vietos savivaldos įstatymą, praėjusių metų pavasarį Tarybos įgaliojimų laikui buvo patvirtinta Savivaldybės korupcijos komisija, ją sudaro sudaro 9 nariai -- Savivaldybės tarybos nariai, seniūnaitis, visuomenės atstovai, savivaldybės kontrolierius. Komisijos pirmininke, kaip numatyta įstatyme, buvo išrinkta opozicinės frakcijos ,,Nuosaiki opozicija" atstovė Valė Šmitienė.

Kaip teigė Druskininkų savivaldybės Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėja Vyda Amšiejienė, STT kasmet pateikia tam tikras veiklos sritis, kurias reikia įvertinti antikorupcijos požiūriu.

„Savivaldybės įstaigos, savivaldybės administracija atlieka vertinimą ir pateikia savo išvadas Antikorupcijos komisijai. Komisija apsvarsto išvadas ir pateikia jas STT. Susipažinusi su išvadomis, STT sprendžia, ar patvirtinti tas išvadas, ar pradėti savo tyrimą. Druskininkų savivaldybės pateiktos išvados visais atvejais tenkino STT, tarnyba nė karto nepradėjo savo tyrimo“, -- sakė V.Amšiejienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite