Angle down Atgal

Spalį keisis kelionių į Jungtinę Karalystę tvarka?

Šaltiniai teigia, kad nuo spalio 1-osios bus panaikinta spalvų sistema, kuri šiuo metu taikoma keliaujantiems tarp Jungtinės Karalystės ir kitų šalių.

Šiuo metu visos užsienio šalys skirstomos į trijų spalvų zonas: raudoną, gintarinę ir žalią, nuo to priklauso reikalavimai parvykstantiems, įvertinama ir tai, ar žmogus pasiskiepijęs. Pavyzdžiui, grįžus iš „raudonosios“ valstybės reikia izoliuotis viešbutyje ir už tai susimokėti, o iš „žaliosios“ – užtenka tik testų, o jeigu keleivis pasiskiepijęs, jam reikės tik testo prieš kelionę ir 2-ąją sugrįžimo dieną.

Būtent žaliajame sąraše šiuo metu yra Lietuva.

Sąrašas atnaujinamas kas 3 savaites, įvertinus padėtį šalyse.

Tačiau nuo spalio 1-osios šios sistemos gali nelikti – tai trečiadienį pranešė JK kelionių industrijoje veikiančios agentūros „PC Agency“ vadovas Paulas Charlesas. Manoma, kad ją pakeis žymiai paprastesnis klasifikavimas – šalys bus skirstomos į raudonas arba ne.

Vyriausybė tokių planų dar nepranešė, tačiau Paulo Charleso žinios jau anksčiau pasitvirtino, pavyzdžiui, jis tiksliai pranešdavo, kurios šalys bus įtrauktos į žaliąjį sąrašą.

Būtent kelionių organizatoriai ir skrydžių bendrovės skundžiasi, kad dabartiniai ribojimai trukdo atsigauti šiam sektoriui. Skundžiamasi, jog britų valdžia jam taiko kur kas griežtesnius reikalavimus nei kitose valstybėse.

Anglija Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite