Angle down Atgal

Sostinės meras: nepasiskiepiję paslaugas teikiantys asmenys testuotis turėtų savo lėšomis

Vilniaus meras Remigijus Šimašius ragina atšaukti sudarytą galimybę į užsienį keliaujantiems gyventojams valstybės lėšomis apmokėti privalomus COVID-19 testus. Sostinės meras taip pat siūlo, kad paslaugas teikiantys asmenys būtų pasiskiepiję nuo COVID-19 arba savo lėšomis prasitestavę.

„Galiu pateikti iliustraciją, kai prieš porą savaičių buvo nuspręsta net tiems, kurie nori keliauti į užsienį suteikti žalią šviesą ne tik vakcinuotiems, bet ir prasitestavusiems. Ir buvo nuspręsta, kad netgi tokiu atveju testas turėtų būti nemokamas, kuris šiaip kainuotų 70 eurų, jis kainuoja mokesčių mokėtojams 70 eurų, bet dabar padarytas nemokamas tiems, kurie nenori skiepytis, bet nori keliauti“, – žurnalistams pirmadienį teigė R. Šimašius.

Mero teigimu, Vyriausybei priėmus sprendimą dėl valstybės apmokamo testavimo keliaujantiems į užsienį sostinėje besitestuojančių skaičius per pirmąją dieną išaugo nuo 100 iki 800.

„Galima turbūt daryti labai aiškią prielaidą, kad turbūt maždaug plius 500 žmonių būtų pasiskiepiję, jeigu nebūtų tokio neatsakingumo finansavimo. Tai todėl labai kviečiu tai atšaukti. Labai aiškiai pasakyti, kad šiandieną ne testavimas yra priemonė su COVID-19, ne šiupeliukai ir šluotelės, bet eskavatoriai ir didelės priemonės“, – ragino jis.

R. Šimašius įsitikinęs, kad testus savo lėšomis turėtų atlikti  ir skiepytis atsisakę paslaugų sektoriuje dirbantys asmenys.

„Aišku, kad (paslaugas – ELTA) turi teikti arba apskiepyti žmonės, arba turi testuotis, bet testuotis tikrai ne už mokesčių mokėtojų pinigus. Tai yra visiškai akivaizdu, nes tai kainuoja bene dešimt kartų daugiau mokesčių mokėtojams, o priemonė yra daug mažiau veiksminga kovoje su pandemija“, – pabrėžė RĖ. Šimašius.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite