Artūro Staponkaus nuotr,
Angle down Atgal

Šokti ir šėlti iki vėlumos kvies Gegužinė Šiauliuose

2022 m. gegužės 20 d. 18 val. Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namų kiemelyje (Energetikų g. 7) vyks Gegužinė. Mėgautis išskirtiniu renginiu pakvies Šiaulių bigbendas (meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis), Martynas Kavaliauskas bei grupė „Smetonos ūsai“. Organizatoriai pažada – sėdėti ir tik stebėti koncertą nepavyks, mat ritminga muzika išjudins ir suktis šokio aikštelėje pakvies tiek vyresnius, tiek jaunesnius šiauliečius.
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Renginys – nemokamas.

Gegužinės savo istoriją Lietuvoje pradėjo skaičiuoti dar XIX amžiaus pabaigoje ir buvo rengiamos šiltuoju metų laiku. Pagrindiniai šventės svečiai – jaunuoliai, kuriuos linksmintis kviesdavo įvairios kapelos, žinomos grupės ar tiesiog šventėje susikūrę nauji muzikos kolektyvai, kurie savo muzika vakaro svečiams duodavo stimulą šokti ir linksmintis iki paryčių. Gegužinės visada vykdavo gryname ore, kur dalyvių skaičius buvo neribojamas bei sutilpdavo visi norintys šokti, dainuoti ir žaisti įvairius, tuo laikotarpiu populiarus žaidimus.

„Gegužinių istorija Šiauliuose prasidėjo dar XX a. pr. Tuo metu jos vykdavo Bubiuose ir Aleksandrijoje. Šiais metais sugalvojome šią šventę prikelti ir miestiečius bei aplinkinių Šiaulių rajono miestelių gyventojus kviečiame šokiais ir dainomis mėgautis Rėkyvos mikrorajone. Tikime, kad dainos ir muzika pakvies bei suburs bendruomenę į naujus ir šiltus pavasarinius santykius“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Muzikinę programą „Legendinės lietuviškos dainos“ (iš ciklo „Saulės vasaros koncertai“) dovanos puikiai žinomas Šiaulių bigbendas (meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis) kartu su šiuo metu vienu talentingiausių atlikėjų Lietuvoje Martynu Kavaliausku. Renginyje praėjusio šimtmečio populiariausias melodijas atliks trijų muzikantų grupė „Smetonos ūsai“ (Edita Gumauskaitė, Martynas Vingrys ir Artiom Opperman). Penktadienio vakarą liūdėti neleis ir polkos, valso ar fokstroto ritmu kvies šokti bei šėlti kiemelyje iki vėlumos.

Renginio organizatoriai informuoja, kad šventės metu dalyviai galės mėgautis nemokama karšta kava ir arbata, o užkandžiais svečiai raginami pasirūpinti patys.

Renginyje bus draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė, tel. +370 671 42 901, e. p. asta.vaitkiene@siauliukc.lt.

Augustinos Miknevičiūtės ir Artūro Staponkaus nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite