Angle down Atgal

Šokėjai E. ir I. Sodeikos iškovojo Europos taurę

Lenkijos Elbingo mieste vykusiose Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) Europos standartinių šokių taurės varžybose naujaisiais Europos taurės šeimininkais tapo pasaulio, Europos ir daugkartiniai Lietuvos standartinių šokių čempionai Evaldas ir Ieva Sodeikos.

Mūsų sportininkams šios varžybos buvo pirmasis tarptautinis startas po pandeminės pertraukos, kuri jiems užtruko net 17 mėnesių. Per šį laiką E. ir I. Sodeikos buvo laimėję 2020 m. Lietuvos standartinių šokių čempionatą, tačiau tarptautinių varžybų nešoko, nes jos paprasčiausiai nevyko.

Kova dėl Europos taurės Lenkijoje nežadėjo būti lengva, nes į varžybas atvyko šiuo metu pagrindiniais lietuvių konkurentais esantys šokėjai iš Italijos – Frančesko Galupo ir Debora Pačini. Visgi ilga tarpusavio susitikimų pertrauka atskleidė, kad treniruočių salėse kryptingiau padirbėjo Evaldas ir Ieva.

Šokėjai teigė, kad suvokdami savo, kaip pasaulio čempionų, atsakomybę, stengiasi nubrėžti naujas kokybiško šokimo ribas, diktuoti iš esmės teisingo šokio kryptį. Reikia pripažinti, kad Europos taurės varžybose jiems savo užmačias įgyvendinti pavyko.

Lietuvos duetas finale laimėjo visus penkis šokius ir iš viso surinko 194,400 balo iš 200 galimų. Geriausiai buvo įvertintas lėtas fokstrotas – už šį šokį skirta lygiai 39 balai iš 40 galimų. Po 38,900 balo šokėjai taip pat gavo už Vienos valsą ir kvikstepą.

Italai F. Galupo ir D. Pačini tenkinosi sidabro medaliais, o bronza atiteko estams M. Abeliui ir A. Galkinai. Ketvirtąją vietą kovoje dėl Europos taurės užėmė T. Fainšil ir V. Posmetnaja, atstovaujantys Vokietijai; penktąją – J. Sveridonovas ir A. Barkova iš Rusijos; šeštąją – P. Rednič ir R. Lukaciu iš Rumunijos.

2021 metų Europos taurės šeimininkus nulėmė teisėjų komisija, sudaryta iš Slovėnijos, Belgijos, Anglijos, Rumunijos, Vokietijos, Italijos, Rusijos, Latvijos, Lenkijos vertintojų. Komisijoje taip pat dirbo teisėjas iš Lietuvos Martynas Kūra.

Kitas įdomus startas Evaldo ir Ievos Sodeikų laukia jau po savaitės – birželio 26–27 dienomis Šiauliuose, gimtajame Ievos mieste, įvyks 2021-ųjų metų Lietuvos čempionatas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite