Angle down Atgal

Socialinės atskirties mažinimas turi būti vienas iš miesto prioritetų

Praeitų metų gruodžio mėnesį TS LKD Šiaulių skyrius buvo pakviestas dalyvauti labai gražioje, jau tradicija tapusioje akcijoje “Aš ir Tu - tai Mes”. Gražus ir šiltas renginys siekia mažinti visuomenės abejingumą ir skatinti žmonių bendrystę.

Daugelis mūsų būdami sveiki dažnai nepastebime, ar nepagalvojame apie tuos, kuriems likimas gyenimą padarė daug sudėtingesnį ir sunkesnį, todėl negalią turintys žmonės kasdien patiria išbandymus ir dažnai negali gyventi tokio pat pilnaverčio gyvenimo, kokį gyvename daugelis mūsų.

Užsimezgę šilti santykiai su keliomis Šiaulių miesto nevyriausybinėmis neįgaliųjų organizacijomis buvo puiki pradžia susitikti vėl, pasidalinti ir išgirsti vieni kitų problemas, o jų yra daug.

Šiauliuose nėra neįgaliems vaikams pritaikytos žaidimų aikštelės, šalia vaikų konsultacinės poliklinikos, privačių klinikų ir kitur nėra įrengtų automobilių vietų neįgaliesiems, šaligatvis, kuriuo vieninteliu neįgalus asmuo gali patekti į Centro polikliniką yra labai prastos būklės, po rekonstrukcijos Šiaulių dramos teatro patalpos pritaikytos neįgaliųjų poreikiams, tačiau pagrindinė teatro salė - ne. Tai tik labai maža dalis bėdų, kurios daugeliui iš mūsų niekada nepasirodytų reikšmingos.

Besiruošiant priimti 2020 metų miesto biudžetą, pateikėme keletą pasiūlymų, kuriuos savivaldybė gali įgyvendinti nedelsiant. Tikimės, kad jie atsidurs miesto biudžete, bei veiklos plane ir bus įgyvendinti artimiausiu metu.

  1. Įrengti (pritaikyti) 2 vaikų žaidimų aikšteles vaikams, kurios tiktų ir turintiems negalią.

  2. Įrengti automobilių statymo vietas neįgaliesiems: vaikų konsultacinė poliklinika, P. Višinskio biblioteka, Šv. Mergelės Marijos bažnyčia, "Manualinė" klinika Varpo g. 29, "Gegužių šeimos centras" Gegužių g. 61, "Inmedica" Vytauto g. 145).

  3. Įrengti ir pritaikyti neįgaliesiems atskirą persirengimo kabiną ir dušą Šiaulių sanatorinėje mokykloje.

  4. Sutvarkyti šaligatvį vedantį į Centro polikliniką, nes tai yra vienintelis takas kuriuo neįgalieji gali patekti į šią įstaigą.

  5. Pritaikyti Šiaulių miesto autobusų stotį (Tilžės g. 109). judėjimo negalią turintiems, silpnaregiams, akliesiems.

  6. Pritaikyti Šiaulių dramos teatro salę neįgaliesiems, įrengiant išimamas kėdės.

  7. Užtikrinti socialinio taksi paslaugą Šiaulių mieste.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite