Ričardo Pasiliausko nuotraukos
Angle down Atgal

Socdemai „nutrupėjo“, rinkėjų komitetai startuoja, konservatoriai spurtuoja

Iki Savivaldos rinkimų liko jau mažiau nei pusmetis, tad politiniai verpetai pamažu pradeda suktis. Kadangi praėjusių Savivaldos rinkimų sėkmė dalyje šalies savivaldybių ne ypač plačiai šypsojosi partijoms ir buvo labai palanki tuometiniams „naujagimiams“, t. y. nepartiniams rinkėjų komitetams, jau aišku, kad be tokių komitetų neapsieis ir artimiausia rinkimų kampanija Marijampolės savivaldybėje – jie jau kuriasi. Suprantama, partijoms tai ne ypač patinka, o politologai įžvelgia pavojų valstybės demokratinei sąrangai, bet...

Vienas pirmųjų apie tokio rinkėjų komiteto kūrimą artėjantiems rinkimas prabilo Algis Žvaliauskas, jau ne vieną dešimtmetį aktyviai besisukantis politiniame gyvenime, išbandęs ir miesto mero, ir ministro, ir parlamentaro kėdes.

Šiomis dienomis „Suvalkiečio“ kalbintas A. Žvaliauskas patikino, jog vyksta labai konkretūs darbai: įkurta asociacija „Ateities Marijampolė“, tolesnis žingsnis – komiteto formavimas. Koks bus galutinis pretendentų į Marijampolės savivaldybės tarybos narius sąrašas, paaiškės metų pabaigoje, tačiau neabejotina, kai pirmu numeriu jame bus įrašytas A. Žvaliauskas. Neįvardindamas konkrečių pavardžių jis leido suprasti, kad komiteto sąraše rasis ir ne viena pavardė iš buvusių partinių sąrašų. Tiksliau – išeivių iš partijų, nes komitete gali būti tik nepartiniai žmonės.

Asociacijos „Už vieningą Marijampolę“ steigimo ir rinkėjų komiteto kūrimo reikalais pastaruoju metu užsiėmęs ir dabartinės Marijampolės savivaldybės tarybos narys Gediminas Akelaitis.

Praktiškai visuose rinkimuose dalyvavęs ir ne vieną kadenciją buvęs Tarybos nariu medikas teigė, jog šiame sambūryje bus ir medikų, ir verslininkų, ir ir daugelio kitų profesijų žmonių, neabejingų savivaldybės problemoms, gebančių ir norinčių jas spręsti. Tarp jų, pasak G. Akelaičio, ir bent du dabartinės Tarybos nariai, priklausę valdančiajai Socialdemokratų partijai. Nekyla abejonių, kad G. Akelaitis varžysis ir dėl savivaldybės mero posto.

O partijos kol kas apie savo rinkiminius planus ir projektus kalba puse lūpų arba ir visai nekalba. Išimtis nebent Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Marijampolės skyrius. Jis priešrinkiminį žygį į savivaldą pradėjo gana anksti ir energingai, o pagrindiniu akcentu tapo „ūkiškas meras Kostas Jankauskas“. Pasirinkimas daugiau nei įdomus. Mat prieš keletą metų K. Jankauskas bendrapartiečių buvo ryžtingai „išbuksuotas“ ir iš partijos skyriaus viršūnių, ir iš savivaldybės politinio gyvenimo. Regis, tokia strategija nelabai pateisino lūkesčius. Ar sėkminga bus susigrąžinto į pirmas partines linijas „ūkiško mero K. Jankausko“ korta (šoka su parašiutu, jaukiai bendrauja su marijampoliečiais Kačių kiemelyje, kviečia užeiti į rinkimų štabą ar praeinant pasivaišinti obuoliais etc.), atsakys tik rinkėjai kitų metų kovą...

Kiek neramus paskutinis šios kadencijos pusmetis bus Marijampolės socialdemokratams.

Beveik du dešimtmečius be didesnių problemų išsilaikius valdžioje, o pastaraisiais metais netgi turėjus sprendimų priėmimui reikalingą daugumą, randasi nemažai prielaidų šias pozicijas prarasti. Ir netgi kiek anksčiau, nei įvyks rinkimai.

„Suvalkiečio“ žiniomis, partiją palieka bent du dabartinės Tarybos nariai – rinkimuose jie ketina dalyvauti pagal rinkėjų komitetų sąrašus, o tai nesuderinama su priklausymu bet kokiai partijai. Dar prisiminus „socialdarbiečių“ atskilimą (Socialdemokratų darbo partijos skyrius, jau susikūręs ir Marijampolėje), optimistinės prognozės viename stipriausių šalies Socialdemokratų partijos bastionų tampa šiek tiek problemiškos.

Vis dėlto „Suvalkiečio“ kalbintas socialdemokratų Marijampolės skyriaus pirmininkas ir vicemeras Povilas Isoda linkęs padėties nedramatizuoti. Jis patvirtino, kad du socialdemokratų frakcijos Taryboje nariai – Rokas Ryselis ir Gintautas Stankevičius – išstojo ir partijos, taigi paliks ir frakciją. Informacijos apie tai, ar nesama ir daugiau tokių, prieš rinkimus ketinančių atsisveikinti ir su partija, ir su frakija, vicemeras teigė neturintis.

„Tik šioje Taryboje socialdemokratai turėjo daugumą, – sakė P Isoda. – Visas ankstesnes kadencijas dirbome koalicijoje su kitomis partijomis. Tikiuosi, kad likus dvylikai narių frakciją palaikys ir kitoms partijoms priklausantys Tarybos nariai – liberalai, darbiečiai, taip pat ir naujai susikursianti frakcija. Taigi dirbsime kaip dirbome iki kadencijos pabaigos“, – tikino Marijampolės socialdemokratų skyriaus pirmininkas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite